«سعد الحریری» عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»«سعد الحریری» عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است

«سعد الحریری» عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است

يكشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جریان آزاد ملی لبنان به ریاست «جبران باسیل» با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «سعد الحریری» عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید این کشور است.


جریان آزاد ملی لبنان به ریاست «جبران باسیل» بیانیه‌ای را در خصوص آخرین تحولات این کشور منتشر کرد. این جریان در بیانیه خود از اقدامات «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه جریان آزاد ملی لبنان آمده است: آنچه که کاملاً واضح به نظر می‌رسد و جای هیچ شکی در آن وجود ندارد، این است که سعد الحریری عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است.

جریان آزاد ملی لبنان در ادامه بیانیه خود آورده است: آنچه که حسن نیت الحریری در زمینه تشکیل کابینه را نشان می‌دهد این است که هرچه سریع‌تر فهرستی از اعضای کابینه جدید را به رئیس‌جمهور میشل عون ارائه دهد.

این جریان همچنین عنوان کرده است: بدون شک تداوم مسیر کنونی و عدم تشکیل دولت لبنان تبعات و پیامدهایی را به دنبال دارد. بنابراین، درحال حاضر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

پیش از این، نیز دفتر رئیس جریان آزاد ملی لبنان با صدور بیانیه‌ای از اقدامات سعد الحریری، نخست وزیر مکلف این کشور در زمینه تشکیل کابینه جدید به شدت انتقاد کرده بود.

این دفتر در این خصوص تأکید کرد: الحریری تمامی طرح‌ها و ابتکار عمل‌ها برای تشکیل دولت جدید لبنان را با شکست مواجه ساخته است. در این میان برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند تا بر این اقدامات سرپوش بگذارند.

دفتر رسانه‌ای باسیل در بیانیه خود همچنین آورده است: برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند تا از طریق دروغ پراکنی بر شکست الحریری در تشکیل دولت جدید سرپوش بگذارند. ما هیچگاه سهمی را برای مشارکت در دولت جدید درخواست نکردیم.

مهر

نوشتن نظر