وضعیت بهداشتی نگران‌کننده اتباع خارجی در عربستان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»وضعیت بهداشتی نگران‌کننده اتباع خارجی در عربستان

وضعیت بهداشتی نگران‌کننده اتباع خارجی در عربستان

يكشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

گزارش‌ها از وضعیت نگران کننده اتباع آسیایی تبار شاغل در عربستان و مرگ ناشی از کرونا حکایت دارد.


همزمان با شیوع مجدد کرونا در اقصی نقاط جهان، اخبار دریافتی از عربستان حاکی از وخامت حال کارگران آسیایی تبار در این کشور دارد.

به نوشته وبگاه «بنگلادش کرانیکل» در 13 ماه اخیر 1228 بنگلادشی جان خود را بابت کرونا در این کشور از دست داده‌اند. تا پنجشنبه گذشته در 23 کشور جهان از جمله عربستان در مجموع 2729 بنگلادشی به دلیل ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند . شمار کشته شدگان بنگلادشی در عربستان در قیاس با دیگر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس رقم بالایی است. در امارات 265 نفر، در کویت 107 نفر، در عمان 70 نفر و در قطر 31 تن جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست داده اند.

به نوشته این رسانه، پیشتر آمریکا در فهرست مکانهایی قرار داشت که کارگران بنگلادشی مهاجرت کرده به آن کشور جان خود را بابت کرونا از دست می‌دادند، اما اینک عربستان در جایگاه نخست قرار دارد.

این در حالی است که وزارت بهداشت عربستان روز شنبه مدعی شد 878 مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرده و با این حساب تعداد کل موارد تأیید شده این بیماری به 397636 رسانده است. بر اساس آمارهای این کشور ریاض بیشترین موارد ابتلا به کووید-19 را با 410 مورد گزارش کرده و پس از آن مکه قرار دارد.

عربستان مدعی شده که روز شنبه تنها 10 تن در این کشور جان خود را از دست دادند. شمار فوتی‌های عربستان بابت کرونا تاکنون 6747 نفر اعلام شده است .

وزارت کشور عربستان چندی قبل به دنبال شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا (انگلیسی) در تعدادی از کشورهای اروپایی، گذرگاه‌های هوایی، زمینی و دریایی خود را بست

نوشتن نظر