ادعای عجیب آمریکا درباره تحریم‌ها علیه کره شمالی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ادعای عجیب آمریکا درباره تحریم‌ها علیه کره شمالی

ادعای عجیب آمریکا درباره تحریم‌ها علیه کره شمالی

يكشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

سخنگوی کاخ سفید مدعی شده که تحریمهای آمریکا علیه کره شمالی، مردم این کشور را هدف قرار نگرفته است.


به نوشته وبگاه «رادیو بین ا‌لمللی کره» «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری گفت که تحریم‌ها بر کره شمالی، علیه مردم این کشور نیست. وی مدعی شد که تحریم‌ها و اقدام‌های آمریکا علیه این کشور بر روند زندگی مردم کره شمالی تاثیر نگذاشته بلکه مشکل ناشی از اقدام‌های دولت کره شمالی بوده است.

جن ساکی در ادامه مدعی شد که آمریکا همکاری با دیگر کشورها و سازمان‌ها را برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به کره شمالی ادامه می‌دهد.

این در حالی است که رئیس کره شمالی در نشست سیاسی اخیر در پیونگ یانگ ارزیابی منفی از اوضاع کنونی کشورش ارائه داد. وی این اظهارات را در سخنرانی افتتاحیه دبیران حزبی حزب کارگران کره مطرح کرد.

کره شمالی در حال حاضر با ادامه تحریم‌های شدید آمریکا علیه این کشور و همچنین محدودیت‌های شدید ناشی از ویروس کرونا روبه‌رو است. این کشور با تحریم از سوی متحدان آمریکا نیز مواجه است به طوریکه دولت ژاپن تحریم‌های یکجانبه خود علیه کره شمالی را به بهانه ادامه توسعه سلاح‌های اتمی و برنامه موشکی این کشور و همچنین عدم حل و فصل مساله ربوده شدن شهروندان ژاپنی به مدت دو سال دیگر تمدید کرد.

تحریم‌های ژاپن علیه کره شمالی همه تجارت بین دو کشور را ممنوع می‌کند و از ورود کشتی‌های کره‌ای به بنادر ژاپن نیز ممانعت به عمل می آورد. این تحریم‌ها همچنین پروازهای بین دو کشور را نیز ممنوع کرده است.

ژاپن همچنین تحریم‌های سازمان ملل علیه برنامه موشکی و اتمی کره شمالی را به طور کامل اجرا می‌کند که شامل ممنوعیت تجارت سلاح، توقیف دارایی‌های کره شمالی و دیگر محدودیت‌ها است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» چندی قبل نوشت که بر اثر تحریم‌هایی که با وقایع طبیعی مانند طوفان‌های سهمگین، زمستان سخت، شیوع ویروس «کووید۱۹» و بسته‌شدن مرزها در پی این همه‌گیری همراه شده، کره شمالی با مشکلات متعددی از جمله امنیت، کمبود تجهیزات پزشکی و دارو، پایین بودن امنیت غذایی و دیگر دشواری اقتصادی روبه‌رو شده است.

کره شمالی اخیراً با اعلام اینکه ایالات متحده با ارسال چند پیام از طریق ایمیل و تلفن به دنبال برقراری تماس با این کشور بوده است، تلاش دولت جدید آمریکا برای برقراری تماس با این کشور را «فریبی سخیف» برای اتلاف وقت توصیف کرد و تأکید کرد که تا زمانی که واشنگتن سیاست‌‌های خصمانه خود را تغییر ندهد، با‌ آن وارد مذاکره نخواهند شد.

مقام‌های پیونگ یانگ می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

نوشتن نظر