واکنش سخنگوی الکاظمی به حمله داعش به نیرو‌های الحشدالشعبی

يكشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق تاکید کرد تروریست‌های عامل حمله به نیرو‌های الحشدالشعبی در استان صلاح‌الدین حتما قصاص می‌شوند.

«یحیی رسول» سخنگوی مصطفی الکاظمی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق امروز (یک‌شنبه) به حمله عناصر گروه تروریستی داعش به نیرو‌های الحشدالشعبی در استان صلاح الدین واکنش نشان داد.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد: شهدای ما افتخار‌های عراق هستند و راه بهشت در انتظار آنان است در حالی که با خون خود تصویری از قهرمانان را ترسیم کرده‌اند.

یحیی رسول تاکید کرد: ابوعلیا الحسیناوی، فرمانده‌های قهرمان در تیپ ۲۲ الحشدالشعبی و گروهی از همراهانش را در حالی از دست دادیم که مشغول پیگرد عناصر تروریستی داعش در شرق استان صلاح الدین بودند و ما تاکید می‌کنیم که نیرو‌های امنیتی ما به تمامی تشکیلات آن هرگز در برابر تروریسم کوتاهی نخواهند کرد و به ریشه کن کردن آنان ادامه خواهند داد.

سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق تاکید کرد: عناصر گروهک‌های تروریستی داعش بدانند که حتما قصاص می‌شوند و روزی می‌آید که پشیمانی برای آنان هیچ سودی ندارد. روزی که رحمت و مغفرت برای تمامی شهدای عراق و خواری و ننگ برای تروریسم هاست.

از سوی دیگر، ائتلاف فتح عراق امروز (یک‌شنبه) در بیانیه‌ای تاکید کرد که نیرو‌های الحشدالشعبی حماسه‌ای از پیروزی و پایداری را به ثبت رساندند.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر گروهک‌های تروریستی داعش جرأت کردند به اراضی عراق تعدی کنند و باز هم مردانی از الحشدالشعبی با این تروریست‌های جنایتکار مقابله کردند و حماسه‌ای از پیروزی و پایداری را علی رغم سرما و شرایط نامساعد جوی و همچنین کمین‌های تروریست‌ها رقم زنند و با ایستادگی در برابر تروریست‌ها آنان را بیرون رانند و خسارت‌های مالی و تسلیحاتی بسیاری بر آنان در شرق تکریت وارد کردند.

ائتلاف فتح افزود: نیرو‌های الحشدالشعبی در برابر مرگ و تروریسم ایستادند و ابو علیا الحسیناوی، فرمانده و ۱۱ نیروی تیپ ۲۲ را از دست دادیم تا حتی یک وجب از خاک این کشور به دست تروریست‌ها نیافتد.

این جنبش تاکید کرد: این پیمان ما با مردانی است که در خاکریز‌ها هستند و در جای جای این کشور مبارزه می‌کنند و در تمامی میدان‌های نبرد حضور دارند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز با تقدیر از شهدای الحشدالشعبی در مقابله با یورش تروریست‌های داعش در شرق استان صلاح الدین، شهادت فرمانده و ۱۱ نیروی تیپ ۲۲ را به این سازمان و مردم عراق تسلیت گفت.

ساعات پایانی شب گذشته (شنبه) نیرو‌های الحشدالشعبی با نفوذ تروریست‌ها به استان صلاح الدین مقابله کردند و در درگیری میان نیرو‌های عراقی و عناصر تروریستی داعش، فرمانده و ۱۱ نفر از نیرو‌های الحشدالشعبی به شهادت رسیدند.