رمز گشایی از برنامه دجال - قسمت دوم
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»فراماسونری»رمزگشایی از برنامه دجال»رمز گشایی از برنامه دجال - قسمت دوم

رمز گشایی از برنامه دجال - قسمت دوم

جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مجموعه مستند I Pet Goat تولید شده موسسه فرهنگی هنری موعود عصر و موسسه وعده صادق می باشد که در تحلیل انیمشنی در همین موضوع می باشد که پیام فراماسونری جهانی را تحلیل و بررسی می کند و این مجموعه مقالات بر پایه این مستند 18 قسمتی می باشد

دانلود : صفحه دانلود مربوط به 18 قسمت این مستند
تحلیل مقاله در ادامه ...

 


در ابتدا، باید به نام کمپانی سازنده این انیمیشن، اشاره دقیق تری نمود. نام کمپانی سازنده انیمیشن، HELiOPHANT است.

اما HELiOPHANT، چه معنایی دارد؟ HELiOPHANT یک عبارت، با ریشه ی یونانی – رومی است، و از دو بخش، به صورت  HELIO به معنای خورشید، و FANT به مفهوم سخن، تشکیل شده است و معنای کلی آن « سخن خورشید » می باشد. حال اینکه « سخن خورشید » چه معنایی می‌دهد، ما در ادامه تحلیل هایمان، به آن اشاره خواهیم کرد، و شاید در ابتدای بحث، قابل درک نباشد.

 

با این حال، به صورت کلی می توان اشاره کرد که عبارت « خورشید »، به « رع، خدای خورشید در مصر باستان »، – که مورد علاقه فراماسونری و ایلومیناتی نیز می باشد -، اشاره دارد.

همچنین « خورشید » با شهر « اورشلیم » یا « بیت المقدس » نیز کاملاً مرتبط است. این که چه ارتباطی در این بین وجود دارد، به خوبی در پایان تحلیل های انیمیشن، قابل درک خواهد بود.

اما علاوه بر لایه اول معنی HELiOPHANT، که به مفهوم « سخن خورشید » است، یک معنای دیگر هم در کلمۀ HELiOPHANT نهفته است. این مفهوم دیگر، با کارت های تاروت اصلی، با نام Major Arcana یا تاروت کبیر ارتباط دارد. کارت های تاروت، کارت‌هایی هستند که برای طالع‌بینی، سرگرمی، یا استفاده در آیین‌های مخفی و رازآلود، به کار می روند.

استفاده از برخی انواع کارت های تاروت، بالاخص تاروت تحوتی، با اقتباس از کتاب « تحوت » آلیستر کراولی، شیطان پرست معروف، و تاروت Raider-Waite، در بین گروه های مخفی، ماسونی و ایلومیناتی، کاملاً رایج می باشد.

کارت های تاروت، به دو نوع تاروت صغیر یا Minor Arcana، و تاروت کبیر یا Major Arcana، تقسیم بندی می شوند. کارت های تاروت کبیر یا Major Arcana، ۲2 کارت هستند و بسیار جالب است که نام این‌ کارت ها Trump Cards می باشد، و عجیب این که، این Trump کارت‌ها، با نام خانوادگی دونالد ترامپ نیز، مشابهت دارند؛

و شگفت انگیز است که بدانیم، از قرن 15 میلادی، به این ۲2 کارت، Triumph Cards یا Trump Cards می گویند، و اختصاص به قرن اخیر ندارد. البته  ارتباط   دونالد ترامپ،  بوریس جانسون،  و  افراد و  شخصیت های   دیگر   با   تاروت  کبیر،  یا Tarot Trump Cards، در بخش های انتهایی تحلیل انیمیشن، به خوبی و با جزییات بیشتر، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نکته بسیار مهمی که در نام کمپانی سازنده انیمیشن، با بحث کارت های تاروت کبیر، مرتبط است، وجود کارتی به نام Hierophant است.   Hierophant  گرچه دقیقاً، با کلمۀ HELiOPHANT، به عنوان نام کمپانی سازنده انیمیشن، انطباق 100 درصدی ندارد، ولی به لحاظ هم آوایی، ارتباط بسیار قوی بین این دو عبارت وجود داشته، و کلمه HELiOPHANT، افرادی را که با نمادشناسی ماسونی و ایلومیناتی آشنا هستند، به یاد کارت Hierophant تاروت کبیر می اندازد که البته این سبک رمزنگاری و رمزگشایی نیز، مسبوق به سابقه است.  به عبارت دیگر، Hierophant و HELiOPHANT، با هم هم‌آوا هستند، ‌شباهت دارند، و هر کدام، دیگری را به ذهن می‌آورند. پس در لایه دوم رمزگشایی عبارت HELiOPHANT، به شباهت آن به کارت Hierophant، در تاروت کبیر می رسیم و باید معانی سرّی آن را، بر اساس این نوع ارتباط، کشف کنیم.

 

در تاروت کبیر، و در کارتی به اسم Hierophant، شخصیتی ملاحظه می گردد که بر تختی نشسته و در حال موعظه می باشد. مفهوم کلمه Hierophant در زبان فارسی، مرشد و راهنما است، و به صورت قدسی‌نما هم ترجمه شده است.

Hierophantها یا قدسی‌نما ها، کسانی بودند، که در نشست‌های آیینی، ورود می‌کردند، و رازهای مقدس را، برای افراد تفسیر می‌ نمودند. این افراد یعنی قدسی‌نماها، کسانی بودند که، به‌عنوان پیشوای مذهبی آیین‌های سرّی، مسئولیت برگزاری آیین های مخفی را بر عهده داشتند. شگفت آن که، قدسی‌نماها مجاز بودند که، افرادی را که از دیدگاه آن‌ها، پاک دانسته می شدند، یا نسبت به اسرار محرم بودند، به حریم خودشان راه بدهند، و افرادی را که نامحرم می‌دانستند، از حریم خودشان دور کنند. پس قدسی‌نماها یا Hierophant ها، از گذشته های بسیار دور، مشهور بوده اند، و در آیین‌های مخفی و رازآلود، نقش خودشان را به عنوان مرشد و معلم، ایفا می‌کردند.

با توجه به این توضیحات، به نظر می رسد که، در اینجا، کمپانی سازنده انیمیشن، یعنی HELiOPHANT، علاوه بر اینکه خود را حامل « سخن خورشید » می‌داند، خودش را نیز به ‌عنوان یک رهبر ماسونی، یک مرشد ایلومیناتی، و یک معلم اسرار مخفی نیز معرفی می نماید، که باید، اسرار و رموز ماسونی را، به کسانی که محرم می‌داند، برساند، و از کسانی که نامحرم هستند، دور نگه دارد؛ به همین دلیل هم، اسم خود را HELiOPHANT، هم‌آوا با Hierophant، گذاشته است، و دقیقاً هم کارگردان در انیمیشن، همین کار را کرده است؛ به نحوی که اطلاعات سوخته، پیش‌ پا افتاده، و از قبل لو رفته را، در لایه‌‌های اول گذاشته است، تا افراد عادی، فریب بخورند، و به لایه‌های عمیق‌تر دست پیدا نکنند؛ در مقابل، در لایه‌های عمیق‌تر، اطلاعات اصلی را به اعضای فراماسونری، و ایلومیناتی، در سراسر جهان، آموزش داده، و نقشه‌های ماسونی را در قالب کدها و رمزها، به آن‌ها ارائه کرده است.

اما در لایه سوم، نکته مهم دیگری نیز، در لوگوی نام شرکت سازنده انیمیشن، به چشم می خورد! همان گونه که ملاحظه می گردد، در لوگوی نام شرکت سازنده انیمیشن، و در عبارت HELIOPHANT، همه حروف انگلیسی، به صورت حروف بزرگ هستند، اما علی رغم این مسئله، و بزرگ بودن همه حروف، حرف i به صورت i کوچک، و نقطه دار ثبت شده است.  البته نقطه i نیز عجیب و غریب بوده، و بین i و O، به صورت زاویه دار قرار گرفته است. این نوع استفاده از حروف و اعداد به ظاهر اشتباه یا غیرمنتظره، یک روش رایج در مشخص کردن محل آغاز خواندن کدها، و رمزگشایی از کدهای الفبایی است! در واقع این نوع نگارش، به مخاطب مد نظر کارگردان انیمیشن، یادآوری می نماید که، این حرف الفبا، که به صورت غیر معمول به تصویر در آمده است، حاوی یک رمز مهم است، و مخاطب باید بر اساس آن، رمزگشایی کند. در این جا نیز، حضور نقطه i، در کنار O، در عبارت HELiOPHANT، که اتفاقا همه حروف آن بزرگ هستند، و i به صورت غیرمنتظره، کوچک و نقطه دار می باشد، به یک کد بسیار مهم اشاره دارد.

این نقطه i در کنار O، نماد ستاره « رگولوس »، یا « قلب الاسد »، یا « قلب شیر » است، که در این انیمیشن، مکرراً به آن اشاره شده، و در بخش های آتی تحلیل انیمیشن نیز، مفصلاٌ رمزگشایی خواهد شد. اما در این بخش، صرفاً در همین حد، به اهمیت آن اشاره می کنیم که، بسیاری از زمان بندی ها، جهت گیری ها، فعالیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، در کشورهای تحت سیطره ایلومیناتی، به ستاره « رگولوس »، یا « قلب الاسد »، در آخرالزمان، گره زده شده است.

 

بالاخص که « ستاره رگولوس »، از چند هزار سال قبل، به عنوان ستاره اقبال و سربلندی « پادشاهان ایران » شناخته می شده است، و فراماسونری جهانی، و ایلومیناتی، به ستاره « رگولوس »، به عنوان یک نشانه نجومی بسیار مهم، در حوادث آخرالزمان نگاه می کند، و تلاش دارد تا با تسلط بر ابعاد آن، از سد ایران، به عنوان بزرگترین دشمن خود، عبور نموده، و امپراطوری بزرگ ماسونی، و ایلومیناتی را، در قالب « نظم نوین جهانی »، در اورشلیم یا بیت المقدس، برپا نماید! این موضوع، در بخش های آتی تحلیل انیمیشن، به صورت موشکافانه و دقیق، مورد بحث قرار خواهد گرفت، و از مخاطبان ارجمند، درخواست می نماییم تا در این راه، صبر و حوصله به خرج دهند.

 

این مجموعه مقالات ادامه دارد و در بخش بعد سکانس به سکانس این مستند بررسی  و در لایه های مختلف تحلیل می شود

ادامه دارد ...

 

 

 

 

نوشتن نظر