هشدار الحشد الشعبی درباره احتمال آزادی هزاران داعشی در سوریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»هشدار الحشد الشعبی درباره احتمال آزادی هزاران داعشی در سوریه

هشدار الحشد الشعبی درباره احتمال آزادی هزاران داعشی در سوریه

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نایب رئیس سازمان «الحشد الشعبی» تأکید کرد که در پی رخدادهای سوریه، احتمال دارد که هزاران نفر از عناصر گروه تروریستی داعش از زندان‌ها آزاد شوند.

«ابو مهدی المهندس» نایب رئیس سازمان «الحشد الشعبی» عراق روز سه‌شنبه تحولات هفته اخیر در سوریه را «خطرناک» توصیف کرد.

مقصود المهندس عملیات نظامی ترکیه در سوریه است. ترکیه به همراه تروریست‌های همپیمان خود در گروه موسوم به «ارتش آزاد» از هفدهم مهر ماه به بهانه دور کردن شبه‌نظامیان کُرد از مناطق مرزی مشترک با سوریه، عملیاتی را در شمال و شمال شرق سوریه آغاز کرده است.

ترکیه نام این عملیات را «چشمه صلح» اعلام کرد. کُردها در پی این عملیات با دولت سوریه به توافق رسیدند و در راستای این توافق، ارتش سوریه روز گذشته در چند شهر و روستای نزدیک به مرزهای ترکیه مستقر شده است.

المهندس با انتشار بیانیه‌ای گفت در پی رخدادهای سوریه، احتمال دارد که هزاران نفر از عناصر گروه تروریستی  داعش نیز آزاد شوند.

شبکه خبری «السومریه» به نقل از این فرمانده عراقی گزارش داد که «ما هماهنگی زیادی با ارتش و نیروهای مرزی داریم تا از نفوذ داعش به عراق جلوگیری کنیم».

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نیز اخیرا هشدار داده بود که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌تواند باعث فرار داعشی‌ها از زندان‌های تحت کنترل کُردها شود و مطمئن نیست که ترکیه بتواند اوضاع را تحت کنترل نگه دارد.

در همین ارتباط، «حافظ آل بشاره» از کارشناسان مسائل امنیتی عراق درباره حمایت آمریکا از داعش اعلام کرد که آمریکا ابتدا گروه تروریستی داعش را ایجاد کرد، سپس به بهانه مبارزه با آن، ائتلاف تشکیل داد و در حال حاضر برای حمایت از عناصر این گروه، اقداماتی انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا اکنون قصد دارد از بیش از سه هزار داعشی حمایت کرده و پایگاه امنی برای آنان ایجاد کند، تصریح کرد،آمریکا می‌خواهد عناصر داعش را که در سوریه حضور دارند، به مناطق عملیات نظامی ترکیه در سوریه انتقال دهد و از آنجا، آنان را به عراق منتقل کند.

فارس

نوشتن نظر