مراسم میان ادیانی به مناسبت 10 سال فعالیت مسجد وودلندز آمریکا
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» مراسم میان ادیانی به مناسبت 10 سال فعالیت مسجد وودلندز آمریکا

مراسم میان ادیانی به مناسبت 10 سال فعالیت مسجد وودلندز آمریکا

يكشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسجد الانصار که در شهرستان وودلندز در تگزاس بنا شده، روز 18 اکتبر برگزار کننده یک مراسم میان ادیانی به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس خود بوده و از غیرمسلمانان، همسایگان و سایر شهروندان برای شرکت در این مراسم دعوت کرده است.

به نقل از chron، مسجد وودلندز در ایالت تگزاس آمریکا، جشن ده  سالگی فعالیت هایش را برگزار کرده و در روز 18 اکتبر از اعضای جامعه، مردم و غیرمسلمانان دعوت کرده تا رشد و توسعه این مسجد را پس از 10 سال تلاش و پیگیری شاهد باشند.

ساختمان این مسجد 10 سال پیش ساخته شد و هم اکنون نزدیک به 300 عضو دائمی دارد.

محمد ریحابی امام جماعت مسجد در ایمیلی به خبرنگاران گفت: هدف ما از برگزاری جشن ده سالگی مسجد، نگاهی به عقب و گرامیداشت دستاوردها و تجلیل از فعالیت ها و خدمات مسلمانان است. با خانواده ها و دوستان در این مراسم شرکت کنید، جامعه اسلامی وودلند را را بهتر بشناسید و با ما این روز را جشن بگیرید.

با گذشت سال ها ، جامعه مسلمانان در وودلندز به رشد خود ادامه داده است و مسلمانان می گویند که انتظار دارند جمعیت شان در 10 سال آینده دو برابر شود.

مراسم قرار است از ساعت 7 بعد از ظهر در مرکز اسلامی الانصار برگزار شود. گفتنی است این نخستین باری نیست که این مسجد درهایش را به روی جامعه بزرگتر و غیرمسلمان می گشاید. در ماه مارس نیز پس از حملات تروریستی نیوزیلند، مسجد وودلندز با برگزاری روز درهای باز، یک مراسم میان ادیانی برگزار کرده و حدود 300 نفر در این رویداد شرکت کردند.

ریحابی متولد سوریه، هم اکنون با همسر و 4 فرزندش در وودلندز زندگی کرده و دکترای مطالعات  اسلامی و مطالعات علمی ادبیات عرب از دانشگاه دمشق دارد.

وی که در سال 2017  به عنوان امام جماعت مسجد منتخب شد در این باره  اهداف پیش روی مسجد گفت: چشم انداز ما به عنوان یک سازمان، ایجاد تفاهم، ارتباط و درک متقابل میان مسلمانان و جامعه هیوستون در تگزاس است.

حوزه

نوشتن نظر