کوکاکولا و پپسی، نجس و حرام هستند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» کوکاکولا و پپسی، نجس و حرام هستند

کوکاکولا و پپسی، نجس و حرام هستند

جمعه ۰۹ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۰
امتیاز این گزینه
(9 آرا)

به نوشته مجله فرانسوی "پوئن" (Le Point) تحقیقات "مؤسسه مصرف ملی فرانسه" نشان داد که در نوشابه های پپسی و کوکاکولا مقداری الکل وجود دارد.
این مجله دیروز چهارشنبه در این رابطه نوشت: در میان 10 نوع از نوشابه های موجود پپسی و کوکا در بازار ـ مانند "کوکاکولا زیرو" و "کوکا کولا لایت" ـ 10 میلی گرم الکل وجود دارد.
مجله پوئن افزود: وجود این مقدار الکل در نوشابه‏ها برای مسلمانان مشکل ایجاد نموده و این نوشیدنی‏ها را از لیست محصولات حلال خارج می‏کند.
در واکنش به این اعلام، «میشل بیبین» مدیر امور علمی و مقرراتی شرکت "کوکاکولا" در فرانسه وجود الکل در فرمول تولید کوکاکولا را امری طبیعی دانست و با اعلام اینکه این امر از سوی مقامات دولتی به رسمیت شناخته شده است، تعجب مردم از وجود این مقدار الکل در نوشابه‏ها را محکوم کرد!
از سوی دیگر سخنگوی شرکت پپسی ـ علیرغم اثبات علمی "مژسسه مصرف ملی" ـ وجود مقداری الکل در نوشابه‏های این شرکت را رد کرد.
شایان ذکر است پیش از این نیز فتاوایی در رابطه با حرام و نجس بودن کوکاکولا به خاطر داشتن الکل منتشر شده بود.

2 نظر

  • لینک نظر صفاریان يكشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۰ نوشته شده توسط صفاریان

    مبحث شیمی خیلی پیچیده است، کوکاو پپسی تمام دنیا می توانند دارای ترکیبات الکلی باشند وقتی شرکتی تحت لیسان هست زیر نظر شرکت مادر و به دستورات او عمل می کند. ضمنا کوکاکولا و امثالهم به بسیاری دلایل دیگر مصرفشان حرام است.

  • لینک نظر ش جمعه ۰۹ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۰ نوشته شده توسط ش

    خواهش میکنم بپرسید پپسی و کوکا که ما در ایران تولید میشه رو میتونیم مصرف کنیم بعضی شرکتا روش درج میکنن تحت لیسانس آیا ترکیبات اینا هم از جنین سقط شده و الکل هست؟ خیلی برام مهمه حتما استفتا کنید و به ما بگید.ممنون

نوشتن نظر