مردِ عمل به وعده‌ها
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» مردِ عمل به وعده‌ها

مردِ عمل به وعده‌ها

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اصلاً اگر کسی قول داد و عمل نکرد که مرد نیست؛ مگر نشنیده‌اید «مرد است و قولش»؟ در عالم، مردتر و کریم تر از امام زمان(عج) سراغ نداریم. مردی که هر وعده ای بدهد، عملی می کند.در حکومت حضرت مهدی (عج)، به تمام وعده ها عمل می شود و امام که در رأس جامعه قرار دارند، به عدالت کامل رفتار خواهند کرد. حضرت در شبی که ظهور می کنند در کنار کعبه با یاران خود عهد می بندند و از آنها قول می گیرند که:
«دزدی نکنند، زنا ننمایند، مسلمانی را دشنام ندهند، بی گناهی را نکشند، پرده ی حرمت انسان ها را ندرند، مال یتیمی را نخورند و ...»

و در مقابل تعهد می دهند:
«با آنها راه بیاید، طوری بپوشد که آنها می پوشند، آنچه آنان سوار می شوند، سوار شود، آن گونه باشد که آنها می خواهند، به کم دنیا راضی باشد، دنیا را که از ستم پر شده از عدل لبریز کند، خدا به حقیقت عبادت کند و برای خود نگهبان و دربانی نگمارد.»

وقتی امام بر جایگاه حکومت تکیه زد، همه ی تعهداتش را عملی می کند. بی کم و کاست!

هر چند پس از استقرار عدل در تمام دنیا، مردم از چنان ثروت مادی و معنوی برخوردار می شوند که فقیری برای صدقه دادن پیدا نمی شود ؛ اما پیش از استقرار دولت کریمه، هنوز مردمی در فقر به سر می برند؛ به همین خاطر حضرت در طول زندگی و حکومت خود، لباس خشن می پوشند و خورش ناگوار می خورند.

آری؛ مولای ما مرد مردان است ؛ مردی که نه فقط قول خودش که وعده های خداوند متعال را عملی می سازد و زمین را محل حکمرانی صالحان و مستضعفان می سازد؛ ان شاءالله.


برگرفته از «تاریخ پس از ظهور»؛

نوشتن نظر