مهدیِ زمان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مهدیِ زمان

مهدیِ زمان

يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۲۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

سليمان بن بلال، از امام صادق(ع)،از امام باقر(ع)، از امام سجاد(ع)، از امام حسين(ع)نقل ميكند كه فرمود: مردي خدمت اميرالمؤمنين(ع) آمد و عرض كرد: اي امير مؤمنان(ع)به ما از مهدي آل محمد(ص)خبر ده.


حضرت(ع)فرمود:
آنگاه كه روندگان بروند زمانها بگذرد و مؤمنان كمياب شوند و فراهم آمدگان نابود شوند، در آن زمان او خواهد آمد.
عرض كرد: اي اميرمؤمنان! او از كدام قبيله است؟
فرمود:از بنی هاشم،از قله بلند عرب، از جايگاه ژرف درياي آن هر گاه درآيند، از جفا ديده هاي قبيله خود هرگاه حاضر شوند و از كان زلال آن هرگاه تيره گردند.
او هيچ هراسي ندارد، آنگاه كه مرگها حريصانه نابود سازند، و ناتوان نميگردد آنگاه كه حوادث تلخ روزگار را احاطه كند، و [نااميد و] نگران نميشود آنگاه كه شجاعان، [بر زمين]فرو افتند.
او كار آمد [و چالاك] چيره دست وپيروز [و سرافراز] است، شير دروگر دشمنان و زخم افكن نام آور است.
او شمشيري از شمشيرهاي خدا است، سرور [و سالار]، بخشنده [و بزرگوار] است.
انديشه [و هوس] او [از دنيا و آخرت] رهيده و در عاليترين جايگاه سيادت [و برترين منزلت قرب خداوندي همت گرفته و] بند آمده است. و مجد [و شرافت] ريشه دار او در گرانبهاترين[وكهنترين]اصالتها جا يافته است.
پس [هشدار كه:]آن [شيطان از حق] برگشته مانع [راه خدا] كه در هر زماني به فتنه اي بر ميخيزد [آن چنانكه] اگر گويد، بدترين گوينده است و اگر خاموش شود بد آهنگ، تو را از بيعت با او منصرف نكند.
حضرت(ع) پس از اين هشدار باز به توصيف مهدي(ع) پرداخته و  فرمود:
پناه دهندگي او از همه فراگيرتر، علم او از همه فزونتر، وصله رحم او از همه بهتر و بيشتر است. خدايا! ظهور او را، بيرون شدن از اندوه و درد قرار ده و به سبب او پراكندگي امت اسلام را گردآور.
پس [اي مرد]، اگر [در عصر غيبت او ]توفيق [همزماني]او را يافتي 
و [بدين وسيله] خداي سبحان خير تو را فراهم آورد، مصمم و استوار باش و از او رو بر متاب و اگر به حضور او راه يافتي [به ديگري مپرداز و]از او مگذر.
در اينجا حضرت(ع)، با دست، اشاره به سينه خود نموده فرمود: 
آه كه چه شوقي به ديدار او دارم!


از حسین تا مهدی

نوشتن نظر