زلزال
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»وهابیت»زلزال

زلزال

شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۹
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

جناب شیخ، به برکت کتاب‌هایت، به ویژه کتاب‌هایی که در آن می‌خواهی تیجانی را رسوا کنی، چشم بصیرت مرا روشن کردی و از میان کتاب‌های شما به مظلومیّت اهل بیت معصوم(ع) پی بردم و دریافتم که امثال شما، چگونه اسلام را بازیچۀ خود کردند و حرمت رسول خدا(ص) را درهم شکسته و پایمال کردند و چگونه از شأن و مقام اهل بیت مکرّم که خداوند پلیدی را از آنها زدوده و پاک و مطهّر نموده، کاستند.

 

 

اظهارات خانم دکتر امینه مغربی در شبکۀ اینترنت و رسوایی شیخ عثمان خمیس وهّابی

اشاره

به مناسبت ترجمۀ کتاب «زلزال» توسط نشر موعود عصر(عج) بر آن شدیم تا از این پس بخش‌هایی از آن را تقدیم خوانندگان عزیز موعودی کنیم. امید که به زودی تمام کتاب آمادۀ ارائه به فارسی‌زبانان محقّق در حوزۀ دین گردد.

کتاب زلزال که توسط شیخ هشام آل قطیط تهیه و گردآوری شده است. نام مسمّایی است بر مجموعۀ بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که به قول مؤلّف، زلزله‌ای در جهان‌بینی وهّابیت و تفکّر آنان ایجاد کرد.

بحث‌ها و مناظرات یاد شده میان علّامه دکتر شیخ عصام عماد که قبلاً وهّابی بوده است از یک سو و شیخ عثمان خمیس کویتی که یک وهّابی متعصّب است از سوی دیگر از طریق شبکه‌ی اینترنت انجام و منتشر شده است.
نکته‌ی قابل توجّه در  زمان پخش این مناظرات این بوده است که تعدادی از پیگیری کنندگان این برنامه به مذهب تشیّع مشرّف شده‌اند.

در آغاز کتاب، نامه‌هایی از این افراد در اثبات مذهب تشیّع بر اعلام گرویدن آنان به این مذهب آورده شده که ما نیز در ابتدای ورود به بحث قسمت‌هایی از این نامه‌ها را برای شما خوانندگان محترم می‌آوریم. الحمدالله الّذی جعلنا من المتمسّکین بولایۀ امیرالمؤمنین و الائمّۀ علیهم السّلام.

برادران عزیز در درجۀ اوّل خواهش می‌کنم اگر صدای من به خوبی شنیده می‌شود، کلمۀ دریافت شد را بر روی صفحۀ کامپیوتر مرقوم نمایید. خداوند به همه جزای خیر دهد.

من یکی از خواهران شما و از کشور مغرب هستم. همان گونه که می‌دانید چون در کشور «مغرب» مذهب مالکی رواج دارد. من نیز از پدر و مادری این چنین به دنیا آمده و از کودکی بر اساس این مذهب پرورش یافتم.

اکنون و در این لحظه می‌خواهم فرو افتادن پرده‌های جهل و ظلمت را از برابر دیدگانم و روشن شدن چشم و هدایت یافتن خود را به مذهب حق (مذهب اهل بیت(ع)) اعلام دارم. البتّه باید بگویم که پس از عنایت و لطف الهی در نتیجۀ این مناظرات و گفت‌وگوها بود که به این سعادت نائل شدم و شایان توجّه است که گفت‌وگوهای مزبور را از اوّلین مناظره دنبال کردم و باسپاس‌گذاری از ذات اقدس حق جلّ‌وعلا و تشکّر از آقای استاد عصام عماد، در مورد کلیۀ مصادر و منابعی را که ایشان بیان می‌فرمود، تحقیق و بررسی ‌نمودم و توانستم به حقایق ارزنده‌ای دست یابم. همچنین سپاس خداوند متعال را که تمام احادیث و روایاتی را که ایشان از سنّت شریف نبوی نقل می‌کردند، همگی از احادیث صحیح و متقن بودند در حالی که شیخ عثمان خمیس همواره در این مذاکرات اظهارات استاد عصام عماد را کذب ... دروغ ... کذب ... دروغ ... آه ... آه .. آ .. می‌خواند. اتّهاماتی را که به استاد نسبت می‌داد، هیچ‌گونه اساس و پایه‌ای نداشتند.

برادران عزیزم (با توجّه به اینکه اساس دین، نصیحت است) بگذارید به جناب شیخ عثمان خمیس توصیه و نصیحتی کنم و آن اینکه بهتر است جناب شیخ از ادامۀ این گونه مناظرات دست بردارد یا لااقل و به جای اینکه اتّهام و نسبت دروغگویی به دیگران بدهد و مرتّباً کلمۀ دروغ ... را تکرار کند، از کسانی که احتمالاً اطّلاعی در این موارد دارند و می‌توانند به جناب شیخ کمک کرده و با روش منطقی و بر اساس مصادر و منابع دینی و اسلامی مناظره کنند، استفاده کند.
اکنون این‌جانب اعلام می‌دارم:
أشهد أن لا إله إلّا الله و أنّ محمّداً رسول الله و أشهد أنّ علیاً بالحق ولی الله (الّلهم صلّ علی محمّد و علی آله الطّیبین وصحبه المنتجبین والسّلام علیکم و رحمۀ الله و برکاته)


اضهارات خانم دکتر امینه مغربی در شبکۀ مستقل

سلام علیکم و رحمـۀ الله و برکاته، برادر هاشمی؛ پیش از آنکه سخن را آغاز کنم چون فقط دو دقیقه وقت دارم، خواهش می‌کنم که سخنم را قطع نکنید.
دکتر هاشمی حامدی، مجری برنامه: بفرمایید.
من نامم بنت الهدی از مغرب عربی و از شمال آن کشور هستم و به شیخ عثمان خمیس می‌گویم:
السّلام علیکم و رحمـۀالله و برکاته، به شما خوش‌آمد و مرحبا می‌گویم، به خدا قسم در زندگی آرزویم این بود که در یکی از روزها با شما سخنی داشته باشم وچون مرا به راه راست، راه حق و هدایت و نور، رهنمون شدی و مرا از گمراهی و تاریکی نجات دادی، بی‌نهایت تشکّر کنم.

جناب شیخ، به برکت کتاب‌هایت، به ویژه کتاب‌هایی که در آن می‌خواهی تیجانی را رسوا کنی، چشم بصیرت مرا روشن کردی و از میان کتاب‌های شما به مظلومیّت اهل بیت معصوم(ع) پی بردم و دریافتم که امثال شما، چگونه اسلام را بازیچۀ خود کردند و حرمت رسول خدا(ص) را درهم شکسته و پایمال کردند و چگونه از شأن و مقام اهل بیت مکرّم که خداوند پلیدی را از آنها زدوده و پاک و مطهّر نموده، کاستند.

من از اهل سنّت و جماعت بودم و سال‌های طولانی از عمرم را به سبب امثال شما تباه کردم. کسانی که می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند و البتّه خداوند متعال نور خود را کامل می‌کند، اگر چه نخواهید. خداوند سبحان مرا به راه حق، راه نور، راه رسول خدا(ص) و اهل بیت گرامی، هدایت کرد.

جناب شیخ عثمان خمیس، دروغ‌های شما مرا شیعه کرد، دروغ‌های وهّابیت مرا شیعه کرد، شماها مرا شیعه کردید من از این کارتان سپاسگزارم و می‌خواهم بلافاصله بیانات کسی را که قبل از من دربارۀ وحدانیّت خداوند متعال سخن می‌گفت، ادامه دهم و در موضوع مهمّ توحید صحبت کنم.

برادر عزیز، کسی که خانه‌اش از شیشه است، نباید به خانه‌های مردم سنگ‌پرانی کند، هر کسی که اعتقاد دارد، خداوند متعال دو دست و چشم دارد و روزهای پنجشنبه سوار بر قاطری (از آسمان به زمین) می‌آید، این است توحیدی که شما از آن سخن می‌گویید؟ در صورتی که خداوند تبارک وتعالی در قرآن مجید می‌فرماید: ... لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیْءٌ؛ آن خدای یکتا را هیچ مثل و مانندی نیست. (سورۀ‌ شوری، آیۀ‌11) وصدق الله العظیم.

در اینجا مجری برنامه، دکتر هاشمی حامدی به خانم دکتر امینه مغربی می‌گوید پیام شما به شیخ عثمان خمیس و بینندگان دیگر، دریافت شد... و او در حالی که فریاد می‌زد، نه... نه... می‌خواهم تکمیل کنم صدایش قطع می‌شود ... .

ماهنامه موعود شماره 120

 

 

تاریخ آخرین به روز رسانی شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۶
سایر مطالب این مجموعه: بهائیت فراتر از مذهبی دروغین »

3 نظر

 • لینک نظر اميد سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۴ نوشته شده توسط اميد

  با سلام و تشكر لطفا هر چه زودتر ترجمه كتاب زلزال را در سايت قرار دهيد ممنون .

 • لینک نظر پوریا دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۲ نوشته شده توسط پوریا

  خدا را شکر میکنم و به خودم افتخار میکنم که یار چندین ساله موعود بودم این برنامه ریزی جدید برای بهتر شدن موعود واقعا جای تقدیر دارد من با لحظه لحظه موعود چه مجلات و چه سایت موعود همراه بودم و به حق که رسالت رسانه ای خود را تمام و کمال انجام داده امید است که تا ظهور ادامه داشته باشد.
  الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  

 • لینک نظر زهره يكشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۱ نوشته شده توسط زهره

  سلام.
  بی صبرانه منتظر چاپ و خرید این کتاب هستم.

نوشتن نظر