حفر خندق توسط داعش در اطراف تکریت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» حفر خندق توسط داعش در اطراف تکریت

حفر خندق توسط داعش در اطراف تکریت

يكشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

گروه تروریستی داعش برای مقابله با حمله ارتش عراق، در اطراف شهر تکریت واقع در مرکز استان صلاح‌الدین در شمال عراق به حفر خندق و ایجاد خاکریزهای متعدد روی آورده است.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم_رای الیوم به نقل از یکی ازعشایرعراق خاطرنشان کرد: گروه دولت اسلامی (داعش) برای مقابله با حمله ارتش عراق که خود را برای حمله به این شهرآماده می کند، اقدام به حفر خندق پیرامون شهر تکریت از سمت جنوب کرده تا آن را به سمت غرب و شمال امتداد دهد.

این منبع عشایر که خواست نامش فاش نشود، گفت: عملیات حفر خندق پس از احداث صدها متر خاکریز در پایگاه های حساس، دومین اقدام این گروه در این شهر بوده است.

به گفته وی، گروه داعش در حال تحکیم استحکامات خود در تکریت است و در مناطقی که احتمال می رود نیروهای عراقی به عنوان گذرگاه برای ورود به شهر استفاده کنند، بمب و مین کار می گذارد.

منبع مذکور، درگیری آتی داعش در این شهر را "قطعی" توصیف کرد و گفت: ورود نیروهای عراقی به تکریت دشوار است و در صورت ورود، سالم بیرون رفتن از آن امکان نخواهد داشت.

نیروهای امنیتی مورد حمایت گروه های مردمی و عشایرعراق با اجرای عملیاتی، توانستند برخی از مناطق جنوب شهر تکریت در استان صلاح الدین را آزاد کنند، نیروهای پیشمرگه کُرد نیز توانستند به داخل تعدادی از شهرک های شهر سنجار واقع در شمال عراق پیشروی کنند.

نوشتن نظر