حمایت‌از زنان محجبه‌در مدارس‌انگلیس
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» حمایت‌از زنان محجبه‌در مدارس‌انگلیس

حمایت‌از زنان محجبه‌در مدارس‌انگلیس

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اسقف سابق کانتربوری در انگلستان از روبنده زنان مسلمان در مدارس ابتدایی حمایت کرده و گفته است وحشتی که از روبنده در جامعه انگلیس ایجاد شده بی‌معنی است.

 

روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع امروز پنج‌شنبه خود نوشت:

*اظهار نارضایتی از کم‌توجهی بنیادشهید و امورایثارگران به جانباران به ویژه در مورد تأمین هزینه‌های درمانی آنان رو به افزایش است. تماس‌های تلفنی با روزنامه جمهوری اسلامی و ارسال نامه در این زمینه همچنان ادامه دارد و ایثارگران خواستار توجه به مشکلات خود توسط مسئولین بنیادشهید می‌شوند. آنها، می‌گویند بنیاد شهید بهتر است به جای اقدامات تبلیغاتی، به حل مشکلات ایثارگران بپردازد.

*نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم از نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 عصبانی است. بنیامین نتانیاهو که این روزها با نزدیک شدن به زمان اعلام توافق جامع هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 نگرانی شدیدی دارد، بار دیگر در سخنانی به آمریکا و کشورهای گروه 1+5 هشدار داد با ایران توافق نکنند. روزنامه اسرائیلی "جروزالم پست" نوشت نخست‌وزیر اسرائیل شب چهارشنبه در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود خطاب به مجمع عمومی یهودیان آمریکای شمالی گفت: امیدوارم خبرهائی که از مذاکرات هسته‌ای به گوشم می‌رسد، صحت نداشته باشد. نتانیاهو گفت:همان‌طور که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل امسال گفتم ممکن است به بهانه مقابله با داعش اجازه داده شود ایران در آستانه اتمی شدن باقی بماند، در این صورت نبرد با داعش را می‌برید اما در جنگ اصلی شکست می‌خورید. جان کری وزیر امورخارجه آمریکا روز گذشته همزمان با ترک مسقط به قصد شرکت در نشست "اپک" در چین، از هواپیما با نتانیاهو به صورت تلفنی گفت و گو کرده و او را در جریان مذاکرات دو روزه خود با ظریف در عمان قرار داد. ممکن است عصبانیت نتانیاهو و آنچه در این سخنرانی گفته به دلیل برخی خبرهایی بوده که وزیرخارجه آمریکا درباره مذاکرات مسقط به او انتقال داده است. رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به وزرای خارجه گروه 1+5 نگرانی خود را از روند مذاکرات هسته‌ای این کشورها با ایران تشریح کرده بود.

*اسقف سابق کانتربوری در انگلستان از روبنده زنان مسلمان در مدارس ابتدایی حمایت کرده و گفته است وحشتی که از روبنده در جامعه انگلیس ایجاد شده بی‌معنی است. به گزارش پایگاه خبریonislam، لرد روان ویلیامیز اسقف سابق کانتربوری گفته است من یاد گرفته‌ام به قیافه آدم‌ها و تلاش برای شناسایی هویت آنها کاری نداشته باشم و فقط به چیزی که می‌گویند توجه کنم؛ من می‌دانم وقتی مردم از یک سنت یا یک آئین چیزی نمی‌دانند، موضع منفی و مخالف اتخاذ می‌کنند، به همین خاطر باید آنها را توجیه کرد؛ حرف من این است که وحشت از روبنده چیز غیرطبیعی و اغراق شده‌ای است که بسیاری از مردم به آن مبتلا هستند. سال گذشته وزیر کشور انگلیس خواستار ممنوعیت روبنده در مدارس این کشور شده بود اما دیویدکامرون با آن مخالفت کرد ولی از درخواست در مورد برداشتن روبنده زنان مسلمان توسط مدیران مدارس حمایت نمود.لرد ویلیامز قبلاً نیز با هرگونه موضع خشن و سلبی در قضیه روبنده و پوشیه زنان مسلمان مخالفت کرده بود. وی حتی زمانی خواستار گنجاندن قوانین اسلامی در متون قانونی انگلیس نیز شده بود چرا که می‌گفت دولت باید قبول کند برخی از اقلیت‌ها در انگلستان حقیقتاً این قوانین را دوست ندارند. در انگلیس 7/2 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند.

*وزیر اوقاف مصر در واکنش به دعوت سلفی‌های مصر از مردم برای برگزاری تظاهرات و بالا بردن قرآن‌ها در روز 7 آذر گفت: دعوت به بالا بردن قرآنها تجاوز به قداست کتاب و خیانت است. به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه روزنامه "الدستور مصر" محمد مختار جمعه افزود: دعوت به بالا بردن قرآنها تحت عناوین سیاسی یا حزبی در واقع بی‌پروایی محض است، چنین دعوت‌هایی خبیث و گناه است و در پرتو منافع گروههایی قرار می‌گیرد که از سلفی‌ها حمایت مالی می‌کنند و آنها با این اقدام خود، تصویر ذهنی- تاریخی خوارج را دوباره زنده می‌کنند. جبهه سلفی‌های مصر چند روز پیش در یک دعوت به برگزاری تظاهرات و بالا بردن قرآن‌ها در روز هفتم آذر علیه حکومت مصر و آزادی بازداشت شدگان این جبهه دعوت کرده بود.

نوشتن نظر