اختصاص خط تلفنی برای بیان گزارش موارد مربوط به دشمنی با اسلام در اروپا
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اختصاص خط تلفنی برای بیان گزارش موارد مربوط به دشمنی با اسلام در اروپا

اختصاص خط تلفنی برای بیان گزارش موارد مربوط به دشمنی با اسلام در اروپا

يكشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«طرفه بغجاتی» عضو شبکه مبارزه با نژادپرستی علیه اسلام در اتریش اعلام کرد که خط تلفن مخصوص مسلمانان برای مبارزه با دشمنی اسلامی اختصاص داده شد که به واسطه آن زنان و مردان مسلمان می توانند هر نوع تعرض، حادثه و یا نقض حقوق مسلمانان در اروپا را گزارش می دهند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه السبیل، عدم ثبت حوادث مربوط به نژادپرستی علیه مسلمانان در اروپا معزلی بزرگ است که ریشه در کم بودن  سازمان های مبارزه با نژادپرستی دارد.

وی تصریح کرد: به طور معمول مسلمانان از نژادپرستی هایی که علیه شان روی می دهد، گزارشی نمی دهند؛ به طور نمونه در یکی از سازمان های اتریشی مبارزه با نژادپرستی بخشی به گزارش ها و شکایت مسلمانان اختصاص داده شده اما مراجعه به آن بسیار اندک است، به همین دلیل معرفی یک خط تلفن دائمی می تواند بهترین گزینه باشد.

دشمنی با اسلام در اروپا دارای ریشه های نژادی نیست؛ بلکه دشمنی فرهنگی و دینی است که با اتهام های بزرگ همراه می شود، بنابراین به گونه ای تبعیض آمیز علیه مسلمانان برخورد می شود؛ به عنوان نمونه فرصت های آموزشی و شغلی یکسان در اختیار مسلمانان همچون غیرمسلمانان قرار داده نمی شود و خشونت های جسمی زیادی علیه آنان روی می دهد .

در اغلب اوقات در اروپا ، مسلمانان به بمب های خنثی نشده تشبیه شده اند، حجاب در برخی از کشورهای این قاره با ادعای غیررسمی بودن ممنوع اعلام شده، فعالیت های اسلامی رسمیت داده نشده اند، و در بسیاری اوقات اسلام به دین غیرقابل ادغام در قاره توصیف می شود در حالی که هیچ گزارش درستی از این نوع تفکرات و رفتارها و اهانت ها وجود ندارد.

طرح جدید خط تلفن اعلام تعرض ها، شکایت ها، نژادپرستی و اهانت ها در کشور اتریش سازمان دهی می شود اما پاسخ گوی تمام مسلمانان در قاره اروپا است.

با وجود تمام این ها ناگفته نماند که در اتریش به دلیل رسمی بودن اسلام مسلمانان آزادی عمل بیشتری دارند؛ آنان سازمان های ویژه خود را هدایت و رهبری می کنند ، در گزارش های تلویزیونی و مطبوعاتی شرکت دارند و به دلیل چنین رسمیتی به راحتی می توانند در جامعه ادغام شوند . در این کشور 600 هزار نفر، معادل 6 درصد از ساکنان را مسلمانان تشکیل می دهند و به طور کلی در اروپا 40 میلیون مسلمان زندگی می کنند.

نوشتن نظر