پشتیبانی گوگل از همجنس‌گرایان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» پشتیبانی گوگل از همجنس‌گرایان

پشتیبانی گوگل از همجنس‌گرایان

شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

شرکت گوگل با تغییر لوگوی خود به مناسبت المپیک زمستانی سوچی از همجنسگرایان حمایت کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایسنا گوگل که به مناسبت‌های مختلف آرم موتور جست‌وجوگر خود را تغییر می‌دهد، این بار آن‌را به مناسبت المپیک زمستانی سوچی تغییر داده است اما این تغییر حاوی پیام حمایت از حقوق همجنس‌گرایان است که در روسیه رعایت نمی‌شود.

در لوگوی جدید گوگل، نشان رنگین‌کمان به عنوان سمبل دگرباشان جنسی استفاده شده است. البته نشانه رنگین کمان به مقاصد مختلفی از جمله صلح‌طلبی و اعتقاد به تنوع عقاید و نوع انسان‌ها نیز استفاده می‌شود.

در بخش زیرین آرم نیز بخشی از منشور المپیک نوشته شده است: تمرین ورزشی از حقوق انسانی است و هر فردی بدون تبعیض باید اجازه ورزش کردن داشته باشد و این در روح المپیک است که نیازمند درک متقابل با در نظر گرفتن دوستی، همبستگی و جوانمردی است.

صلح، همزیستی مسالمت‌آمیز و مدارا از جمله مهمترین پیام‌های مسابقات المپیک هستند. از آن‌جا که در میان ورزشکاران نیز مانند همه اقشار دیگر انواع گرایش‌های جنسی وجود دارد، مواضع مقام‌های روسیه به‌عنوان میزبان المپیک زمستانی در مورد همجنس‌گرایان از ابتدا جنجال‌آفرین بوده است.

به گزارش دویچه وله، در روسیه به‌موجب قانون مصوب ژوئن 2013 تبلیغ همجنس‌گرایی در حضور افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند، جرم محسوب می‌شود و دفاع از همجنس‌گرایی ممکن است حتی زندان هم در پی داشته باشد.

1 نظر

  • لینک نظر محمود شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۵ نوشته شده توسط محمود

    من متاسفم برای دوستانی که خیانت های گوگل رو میدونن و همچنان ازش استفاده می کنند؛ عزیزان خواهشا از سایر موتورهای جستجو استفاده کنید مثل بینگ دات کام. نزدیک به یک سال هست که گوگل رو به کل کنار گذاشتم و هیچ مشکلی هم ندارم.

نوشتن نظر