آیا این مرد را که در پس پردۀ حوادثِ بسیاری است، می‌شناسید؟
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»سیاست»آیا این مرد را که در پس پردۀ حوادثِ بسیاری است، می‌شناسید؟

آیا این مرد را که در پس پردۀ حوادثِ بسیاری است، می‌شناسید؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۵۱
امتیاز این گزینه
(11 آرا)

او به هر جا که قدم گذارد، آتش جنگ‌های داخلی و تجزیه‌طلبی و قوم‌گرایی و کشتارهای وحشتناک و ویرانی و نابودی برافروخته می‌شود. همۀ این تلاش‌های او به خاطر نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری در «فلسطین اشغالی» (اسرائیل) است؛ امّا پس از آنکه مأموریّت خود را که زمینه‌سازی شرایط لازم برای به وجود آمدن اسرائیل جدید و عرب‌های جدید و خاورمیانۀ جدید به یمن وجود آمریکا و انگلستان و فرانسه است، به انجام رساند.

 


اشاره:

موعود: سال جاری موضوع خیزش‌های اجتماعی خاورمیانه‌ی عربی و شمال آفریقا، بحث برانگیزترین موضوع سیاسی اجتماعی پنجاه سال اخیر این منطقه‌ی مهم بود. منطقه‌ای که به دلیل سکونت مسلمانان از یک سو و نزدیکی هم‌پیمانان آمریکا با رژیم اشغالگر قدس چالش برانگیزترین و حسّاس‌ترین منطقه‌ی جهان را به نام خود ثبت کرده است.

برخی جوامع و تحلیل‌گران با ذکر قراینی همچون شعارهای اسلامی معترضان و یورش جمعی آنان به رژیم‌های مستبد و دست نشانده، خاستگاه خیزش‌ها را اسلامی و رویکرد معترضان را دستیابی به حکومت‌های مستقل، مردمی و اسلامی معرفی کردند و برخی دیگر با ذکر شواهدی با تردید و احتیاط با آن مواجه شدند و حتّی گاه با نشان دادن قراینی این خیزش‌ها را حرکت‌های کنترل شده‌ای از سوی غرب و آمریکا دانستند.

هر چه بود و هر چه هست در وجود حکومت‌های مستبد دست‌نشانده‌ی امپریالیسم در این مناطق مهم و وجود پتانسیل و انگیزه‌های مردمی برای سرنگون ساختن این دولت‌ها نمی‌توان تردید داشت. چنانکه نمی‌توان چشم را بر تمایل و تلاش غرب و رژیم صهیونیستی برای تداوم سلطه بر مناطق مهمّی چون شرق اسلامی و شمال آفریقا و کنترل شرایط به نفع غرب بست. تمایل شدیدی که می‌تواند غرب و صهیونیست‌ها را وادار به سرمایه‌گذاری وسیع برای چنگ انداختن بر تمایلات و خاستگاه مستضعفان منطقه سازد. به هر روی باید منتظر ماند تا پس از نشستن گرد و خاک‌ها و به دور از گمانه‌زنی‌ها، حقیقت ماجرا مکشوف شود.

با این‌همه، گزارش مصوّر زیر و مردِ نشان شده‌ی پشت پرده خواندنی و تأمّل برانگیز است.برای اینکه درک درستی از حوادث کنونی در جهان عرب و انقلاب‌های پیاپی در این منطقه که برخی آن را «بهار کشورهای عربی» نام‌گذاری کرده‌اند، داشته باشیم؛ اکنون حقیقت انقلاب‌های عربی را برای شما فاش می‌کنیم؛ امّا برای این کار باید علّت واقعی و انگیزه‌ها و عاملان و کارگردانان پشت صحنه را بشناسیم.

سخن گفتن از «برنارد هنری لوی» در اینجا شاید باعث تعجّب شود، حال این سؤال مطرح است که ما از کجا به کجا رسیده‌ایم، در حال حاضر در کشورهای عربی انقلاب‌هایی صورت گرفته که به گمان مردم، آنها در پی آزادی‌اند، آزادی نه برای توحید، نه برای برافراشتن شعار «لا اله الّا الله محمّد رسول الله» متولّی و پدرخواندۀ این انقلاب‌ها آن مرد صهیونیست است. با دنبال کردن اخبار مربوط به او و همچنین سخنان و نوشته‌های این شخص، به این نتیجه می‌رسیم که او یک اندیشمند و روزنامه‌نگار معمولی نیست که راحت پشت میزش در دفتر کار راحتش و با امکانات زیاد بنشیند. او مرد میدان است. کوه‌های افغانستان، دشت‌های سودان مرتع‌های دارفور، کوه‌های کردستان عراق، شهرک‌های صهیونیست‌نشین در تلاویو و اخیراً هم شهرهای شرقی کشور لیبی که پرچم سبز که نماد حکومت قذافی است در آن پایین کشیده شد، می‌شناسند. این اقدام‌ اهالی شرق لیبی در حقیقت عکس‌العملی به توافقات کمپ دیوید در سال 1977 م. است و پس از آن پرچم پادشاهی منقرض شدۀ سنوسی دوباره توسط مخالفان قذافی برافراشته شد.


برنارد هنری لوی با احمد شاه مسعود در افغانستان ـ سال 1998 م.

برنارد هنری لوی با عبدالرّشید دوستم در افغانستان ـ سال 1998 م.


برنارد هنری لوی در بوسنی و هرزگوئین

برنارد هنری لوی در سودان

او به هر جا که قدم گذارد، آتش جنگ‌های داخلی و تجزیه‌طلبی و قوم‌گرایی و کشتارهای وحشتناک و ویرانی و نابودی برافروخته می‌شود. همۀ این تلاش‌های او به خاطر نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری در «فلسطین اشغالی» (اسرائیل) است؛ امّا پس از آنکه مأموریّت خود را که زمینه‌سازی شرایط لازم برای به وجود آمدن اسرائیل جدید و عرب‌های جدید و خاورمیانۀ جدید به یمن وجود آمریکا و انگلستان و فرانسه است، به انجام رساند.

بله، این درست است که همۀ ما با معمر قذافی و حسنی مبارک و علی عبدالله صالح و دیگر دیکتاتورها که در خدمت منافع آمریکا بوده و انقلاب‌های مردمی خود ضدّ اسرائیل را خاموش کرده، مخالفیم و دخالت خارجی در عراق و دیگر کشورها را رد می‌کنیم؛ امّا حقیقت این است که آمریکا در حال حاضر به این نتیجه رسیده که راهبران این کشورها برای دوران جدید و خاورمیانۀ جدید که کاندولیزا رایس، سیاستمدار سیاهپوست آمریکایی در مورد آن سخن گفت، مناسب نیستند و کارایی ندارند.

در مصر از فیس بوک برای راه انداختن انقلاب ضدّ حسنی مبارک استفاده شد؛ زیرا جوانان مصری با فناوری اطّلاعات روز آشنا بودند و این فناوری تأثیر زیادی بر آنان دارد، آنها از «وائل غتیم» برای انجام این مأموریّت استفاده کردند. او در میدان تحریر می‌ایستاد و می‌گفت این انقلاب حاصل تکفّرات من است (از جیب خودم آن را در آورده‌ام)

مزدور موساد همراه با انقلابیون در میدان تحریر قاهره

برنارد لوی میلیونر یهودی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اسرائیل و وائل غتیم مصری را برای دریافت یک جایزۀ بین المللی نامزد می‌کند.

سرباز مصری، او احوالپرسی می‌کند؛ امّا نمی‌داند او اسرائیلی است.

مزدور سابق موساد و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری در اسرائیل. او همراه با انقلابیون 25 ژانویه مصر در میدان تحریر قاهره حاضر شده و می‌گوید: با هزینۀ شخصی خودم، در کار توزیع غذا میان معترضان مصری شرکت کرده و با تظاهرکنندگان در حمله به مقرّ «سازمان امنیّت مصر» مشارکت داشتم. او در مورد سازمان امنیبت مصر سخن می‌گوید. سازمان‌هایی که اخیراً جاسوس اسرائیلی در مصر را دستگیر کرد.

ما ملاحظه کرده‌ایم که این شخص چگونه با برخی از رهبران «اخوان المسلمین» در مصر و جوانان انقلابی دیدار کرد.

همانند حضور در میدان تحریر قاهره، به بنغازی (لیبی) نیز رفت و این شهر نیز برای او دور نبود.

کار به جایی رسید که خود را به ناآگاهی زدن شبکه‌های عربی که از انقلاب‌های مردمی در جهان عرب حمایت می‌کنند در بنغازی واقع در شرق لیبی سخنرانی کرد؛ امّا ما تصویری یا خبری از وی در شبکه‌های خبری ماهواره‌ای به ویژه شبکۀ الجزیره ندیدیم، شبکه‌هایی که 24 ساعته حوادث و رویدادهای انقلاب مصر را پوشش خبری می‌دادند، هدف از این عدم پوشش خبری و به آسانی از کنار این موضوع گذشتن چیست؟

او با عبدالجلیل (رئیس شورای ملّی انتقالی لیبی) که درگذشته وزیر دادگستری لیبی بوده، دیدار کرد.

او در این اتاق از نقشه‌ها و برنامه‌های انقلابیون در لیبی آگاه می‌شود. در این اتاق فرماندۀ ارتش در شورای ملّی انتقالی لیبی که از رژیم قذّافی جدا شده به او توضیحاتی می‌دهد. سؤال اینجاست که چگونه به این شخص اجازه داده شده که از روند عملیات نظامی انقلابیون لیبی ضدّ قذافی آگاهی یابد؟ او چه نفوذی در این دستگاه‌ها دارد و اگر این رژیم‌ها در آینده سقوط کنند، او در این کشورها چه نقشی ایفا خواهد کرد؟

او به خطوط مقدّم جنگ در قلب صحرای لیبی می‌رود، این همه رنج و سختی‌هایی که او به جان می‌خرد، برای چیست؟سؤالی که ذهن همه را به خود مشغول کرده این است که چرا شبکه‌های ماهواره‌ای که مدّعی حمایت از انقلاب‌های حقیقی و مردمی در کشورهای عربی هستند، حقیقت این مرد و میزان نفوذ او در میان مصری‌ها و لیبیایی‌ها را روشن نمی‌سازند و در این مورد سخنی به میان نمی‌آورند.موعود

تاریخ آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۴۳

12 نظر

 • لینک نظر امیر سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۰ نوشته شده توسط امیر

  من قبول دارم که توطئه هایی برای مصادره ی انقلاب های اسلامی منظقه هست همونطور که همیشه این تلاش برای کشور خودمون هم بوده،

  اما

  دوستان عزیز، فراموش نکنید این مردم هستند که دارن کف خیابون برای برپایی دوباره ی اسلام باتوم و تیر میخورن اینجوریا هم که شما میگید نیست که این یارو همه کاره باشه!

 • لینک نظر صفری يكشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۳۹ نوشته شده توسط صفری

  اسراییل هیچ وقت ریسک نمی کنند تحد استراتژیکی مانند مبارک را به این راحتی از دست بدهد بعد بیاید با اخوان المسلمین مذاکره کند که به رهبری می گویند امام خامنه ای و آرزوی رئیس جمهوری مانند احمدی نژاد را بکنند.

 • لینک نظر شهریزی يكشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۴ نوشته شده توسط شهریزی

  باید توجه داشته باشیم که اطلاعاتی که در بالا اومده مغایرتی با نظر رهبری در ممرد تحولات منطقه نداره. باید یادمون باشه که دولت عراق با تمام ضعفهایی که داره اون چیزی نیست که آمریکا میخواست. در نهایت نتیجه درسته که اونی نمیشه که آمریکا و اسرسییل میخوان ولی نباید از شیطنت اونها غافل باشیم. اونها هزاران ساله که دارن برای اون چیزی که میخوان تلاش میکنند. به نظرم در مورد نقش رهبری هم باید عمیقتر فکر کنیم. به نظر من صحبتهای ایشون بیشتر جنبه هدایتی داره تا خبری...

 • لینک نظر حامد يكشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۲ نوشته شده توسط حامد

  مطلب جالب توجهی بود. امکان این هم هست که این عکسها توسط سرویس های اطلاعاتی عربی مثل اردن یا عربستان منتشر شده باشد. تا مردم کشورهای خودشان را از انقلاب های عربی بترسانند.

 • لینک نظر محسن يكشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۰ نوشته شده توسط محسن

  جالب بود.
  به هر حال مطمئنا اسرائیلی ها سی سال به یک نفر پول نمیدهد که فقط برایشان عکس یادگاری بفرستد.

 • لینک نظر امین شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۶ نوشته شده توسط امین

  این سخن شما نقطه مقابل بیانات رهبر گرانقدر در مورد انقلاب های منطقه و مشکوک است.
  این انقلاب ها امیدوار کننده و کاملا مردمی است.
  از شما بعید است دوستان منتظر.

 • لینک نظر مولچه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۵۲ نوشته شده توسط مولچه

  به نظر میرسد نظر آقای امیر درست است اما آقای رائفی میگفت در آمریکا مراکز شناخت آخرالزمان طوریست که دویست سال پیش تر از ما هستند چرا سال 2012 را زیاد عنوان میکنند میخواهند خودشان آخرالزمانی بسازند آنجور که میل خودشان است الله اعلم کمبود رهبری مثل امام خمینی شدیدا احساس میشود که این انقلابها را جهت بدهد... که دشمنان به نفع خودشان تمام نکنند

 • لینک نظر علی شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۲ نوشته شده توسط علی

  این حرف یعنی چی؟!
  "برخي جوامع و تحليل‌گران با ذكر قرايني همچون شعارهاي اسلامي معترضان و يورش جمعي آنان به رژيم‌هاي مستبد و دست نشانده، خاستگاه خيزش‌ها را اسلامي و رويكرد معترضان را دستيابي به حكومت‌هاي مستقل، مردمي و اسلامي معرفي كردند و برخي ديگر با ذكر شواهدي با ترديد و احتياط با آن مواجه شدند و حتّي گاه با نشان دادن قرايني اين خيزش‌ها را حركت‌هاي كنترل شده‌اي از سوي غرب و آمريكا دانستند.

  هر چه بود و هر چه هست "

  خب معلومه که این انقلاب ها کار اون بی شرفا نیست
  موعود گاهی اوقات سست عمل می کنه!

 • لینک نظر مجید شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۲ نوشته شده توسط مجید

  فکر کنم نسب نزدیکی با شیطان داشته باشه احتمالا پسرشه

 • لینک نظر یک نفر جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۸ نوشته شده توسط یک نفر

  یاد زبل خان افتادم

 • لینک نظر امیر پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۳۲ نوشته شده توسط امیر

  با توجه به سخنان مولا علی و افق سیاسی که امام راحل و مقام معظم رهبری تصویر فرموده اند این انقلاب ها نتیجه خیزش و تصمیم ملت هاست منتها در حد فهم و درک و شرایط خودشان و این شخص کذایی در پشت پرده نیست
  در مورد این عکس ها و مقاله باید گفت دو احتمال میرود:
  1-یا سرچشمه این مقاله از دستگاه های امنیتی اسرائیل است که با هدف ارعاب و مایوس کردن افکار عمومی ملت ها منتشر میشود
  2-یا قطعات پازل هست ولی جای درستی کاشته نشدهاند
  این صهیونیست ملعون میتواند یک استراتژیست و طراح باشد که معتقد است شخصا باید در اتفاقات و مکان ها حضور داشته باشد تا درک صحیحی از موقعیت بوجود آمده در ذهن خود داشته باشد این کارهایی که درعکس ها نشان داده شده از وظائف روتین مامورهای اطلاعاتی است مسئله این است که چطور ماها از این عکس ها مطلعیمو این مطلب کلید ماجراست
  درپرسپکتیو عکاسی به این نتیجه میرسیم که عکاس مرکز توجه هش همان شخص لوی است انگار که گفته اند برو واز لوی عکس بگیر الله اعلم

 • لینک نظر کاوش چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۸ نوشته شده توسط کاوش

  به نظر این مرد بیشتر موج سوار است تاشروع کننده

نوشتن نظر