برگزاری همایش ملی سبک زندگی جوادالائمه (ع) در کرمان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»برگزاری همایش ملی سبک زندگی جوادالائمه (ع) در کرمان

برگزاری همایش ملی سبک زندگی جوادالائمه (ع) در کرمان

چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان از برگزاری همایش ملی سبک زندگی جوادالائمه (ع) در کرمان خبر داد.

 

حمدالله منظری‌توکلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش ملی سبک زندگی امام جواد (ع) در کرمان خبر داد و گفت: این همایش از سلسله همایش‌های سیره عملی ائمه اطهار (ع) است که در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: از مجموعه این همایش‌ها دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به نیابت از این استان برگزار کننده همایش ملی سبک زندگی امام جواد (ع) با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان و دبیرخانه منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با اشاره به تاریخ برگزاری این همایش در روز ولادت جوادالائمه (ع) ابراز داشت: مهلت ارسال آثار و مقالات تا تاریخ 15 دی‌ ماه امسال و زمان برگزاری همایش ششم اسفند ماه جاری است.

وی افزود: در مرحله نخست این سلسله همایش‌ها به سیره زندگانی 14 معصوم (ع) به همراه حضرت زینب (س) و حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) پرداخته می‌شود و در مراحل بعدی که از سال آینده برنامه‌ریزی‌های مربوط به همایش آغاز می‌شود، قرار است تا شخصیت‌های معاصر مانند امام راحل و شهدا نیز در سبک‌های زندگی این همایش‌ها گنجانده شود.

منظری‌توکلی بیان داشت: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان این همایش‌ها جمع‌بندی‌های لازم را از همایش‌های برگزار شده در استان‌ها انجام‌می‌دهد و خروجی کلی را به چاپ می‌رساند.

وی با بیان اینکه این همایش فرهنگی پژوهشی با مشارکت فعال پژوهشگران عرصه دین‌پژوهی و سیره شناسی ائمه اطهار (ع) در مسیر شناساندن ابعاد و زوایای درس‌آموز زندگی امام جواد (ع) صورت می‌گیرد، گفت: شرکت‌کنندگان محدود به دانشجویان دانشگاه آزاد و اساتید نیستند و عموم مردم می‌توانند در این همایش شرکت کنند و از امتیازات فرهنگی آن برخوردار شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان نشر و ترویج معارف شیعی، بازشناسی سبک زندگی جوادالائمه (ع) به منظور تدوین طرح جامع سبک زندگی اسلامی و آشنایی جوانان دانشجو با سیره این امام بزرگوار را از اهداف برگزاری این همایش ملی برشمرد.

وی افزود: از محورهای این همایش حیات طیبه در سیره فردی و اجتماعی ، مشخصه‌های سیاسی، اجتماعی و دینی، مولفه‌های مهم سبک زندگی، سیره رفتاری و تربیت اسلامی، دفاع از حریم ولایت، جهاد در پاسداری از میراث معنوی شیعه، مواضع سیاسی و سیره اقتصادی، علوم انسانی، جنگ نرم و دیگر مباحث مرتبط با سیره زندگی امام جواد (ع) است.

منظری‌توکلی خاطرنشان کرد: داوری آثار حداکثر تا 15 بهمن ماه صورت می‌گیرد و مقالات برگزیده در دو بخش ارائه سخنرانی و پوستر تجلیل می‌شوند و تمام مقالات ارائه شده در مجموعه مقالات این همایش به چاپ می‌رسد.

 

فارس

نوشتن نظر