هدیه یک میلیون پوندی انگلیس به مخالفان سوریه!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»هدیه یک میلیون پوندی انگلیس به مخالفان سوریه!

هدیه یک میلیون پوندی انگلیس به مخالفان سوریه!

پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر امور خارجه انگلیس با ارائه طرحی به پارلمان انگلیس، از تصمیم کشورش برای اعطای کمک‌های"غیرکشنده" به شورای عالی نظامی ائتلاف مخالفان سوریه خبر داد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایسنا ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در طرح خود به پارلمان انگلیس اعلام کرد: بیش از دو سال از آغاز درگیری‌ها در سوریه می‌گذرد و اوضاع در این کشور همچنان "فاجعه‌آمیز" است و انگلیس متعهد است که تمام تلاش خود را برای کاهش رنج‌های مردم سوریه و ترغیب به حل و فصل سیاسی در این کشور انجام دهد.

وزیر امور خارجه انگلیس جزئیات طرح‌ پیشنهادی خود مبنی بر ارائه تجهیزات غیرکشنده به شورای عالی نظامی مخالفان به ریاست سلیم ادریس را تشریح کرد و گفت: این کمک‌ها شامل دستگاه‌های ارتباطی همانند دستگاه‌های لپ تاپ متصل به اینترنت،‌ گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های بی‌سیم، خودرو، سوخت، ژنراتور برق، کمک‌های لجستیکی همچون لباس، غذا و لوازم پزشکی است.

هزینه این کمک‌ها که انگلیس در صدد اعطای آن به مخالفان سوریه است، به یک میلیون پوند می‌رسد که وزرای خارجه، دفاع و توسعه بین‌المللی انگلیس با پرداخت این مبلغ موافقت کرده‌اند.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین تصریح کرد : این دومین هدیه‌ای است انگلیس به شورای عالی نظامی مخالفان سوریه اعطا می‌کند، چرا که در اوت 2013 دولت انگلیس تجهیزاتی را برای محافظت از مخالفان در مقابل حملات شیمیایی ارسال کرده بود.

هیگ اظهار کرد: دولت انگلیس در این کمک خود ضوابط صادرات و تعهدات بین‌المللی را رعایت کرده است و با توجه بسیار افرادی که این کمک‌ها را تحویل می‌گیرند، انتخاب کرده است تا این کمک‌ها به دست افراد تندرو نیفتد.

نوشتن نظر