انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اظهارات سخیف سروش
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اظهارات سخیف سروش

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اظهارات سخیف سروش

پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمنان گاهی به آن اهانت می کنند، گاهی هم می‌گویند قرآن زاییده ذهن پیامبر اکرم(ص) است، گفتند: اخیراً هم صاحب این مقاله ساز تازه ای نواخته و گفته قرآن رؤیاها و خواب‌های پیامبر اکرم (ص) است و از سویی دیگر همین فرد می گوید قرآن را قبول دارم!

 

به گزارش موعود به نقل از آیت‌الله العظمی مکارم‌ شیرازی چهارشنبه شب در ضیافت افطار طلاب و فضلای حافظ قرآن کریم در دارالقرآن علامه طباطبایی، با تجلیل از خدمات علمی و قرآنی صاحب تفسیر گرانسنگ المیزان، تاسیس دارالقران به نام ایشان را اقدامی ارزنده دانسته و تاکید کردند:‌ خوشبختانه تاکنون کارهای خوبی در این مرکز انجام شده و امیدواریم در آینده به کانونی تبدیل شود که در جهان اسلام بدرخشد.

ایشان با اشاره به توطئه های دشمنان علیه قرآن کریم، تصریح کردند: دشمنان گاهی قرآن را به آتش می‌کشند، گاهی به آن اهانت می کنند، گاهی هم می‌گویند قرآن زاییده ذهن پیامبر اکرم(ص) است.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهار داشتند: اخیراً هم صاحب این مقاله ساز تازه ای نواخته و گفته قرآن رؤیاها و خواب‌های پیامبر اکرم (ص) است و از سویی دیگر همین فرد می گوید قرآن را قبول دارم!

این مرجع تقلید از قرآن به عنوان حلقه اتصال همه مسلمانان یاد کرده و گفتند: این کتاب مقدس قانون اساسی اسلام، الهام بخش قلوب اسلامی و همه چیز مسلمانان است و دشمنان می‌خواهند با روش های مختلف به این کتاب مقدس جسارت و اهانت کنند.

آیت الله مکارم شیرازی وظیفه حوزه های علمیه در مقابل این هجمه سنگین را مهم ارزیابی کرده و گفتند: ما باید بیشتر در جامعه به ویژه حوزه علمیه و بالاخص در در حوزه علمیه قم به قرآن توجه کنیم و و قرآن پژوهی را در جامعه گسترش دهیم.

این مرجع تقلید یادآور شدند: قرآن کریم کلام خداست، کلام خدا هم نامحدود است و هر چه روی آن کار و تدبر شود باز هم به مطالب تازه‌ای دست پیدا می کنیم و ما این مطلب را تجربه کرده ایم.

‌ آیت الله مکارم‌ شیرازی تصریح کردند: با توجه به هجمه همه جانبه دشمنان ضروری است قرآن پژوهان فعالیت‌ها و برنامه های خود را متمرکز کنند و کار گروهی را در دستور کار قرار دهند.

نوشتن نظر