علمای الازهر: نبش قبر «حجر بن عدی» خروج از دین و مذهب است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»علمای الازهر: نبش قبر «حجر بن عدی» خروج از دین و مذهب است

علمای الازهر: نبش قبر «حجر بن عدی» خروج از دین و مذهب است

يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

علمای الازهر مصر با محکوم کردن اقدام تروریست‌های سوریه به نبش قبر «حجر بن عدی» صحابی پیامبر اکرم(ص) تاکید کردند این اقدام خروج از دین و مذهب است.

به گزارش موعود به نقل از پایگاه البدیل، «عبدالغفار هلال» استاد دانشگاه الازهر تاکید کرد که هدف قرار دادن قبر «حجر بن عدی» صحابه پیامبر اکرم(ص) اقدامی مردود و اهانت به چهره‌های تاریخ اسلام است و کسانی که این عمل را انجام داده‌اند، گروهی از افرادی هستند که دین و مذهب خارج شده‌اند.

وی افزود: آنچه در سوریه رخ داد ترور شخصیت‌های دین اسلام و چهره‌های صحابه پیامبر و هدف قرار دادن تاریخ اسلام است.

وی با استناد به آیه شریفه 140 سوره نساء "وَقَدْ نَزَّلَ عَلَیْکُمْ فِی الْکِتَابِ أَنْ إِذَا سَمِعْتُمْ آیَاتِ اللّهِ یُکَفَرُ بِهَا وَیُسْتَهْزَأُ بِهَا فَلاَ تَقْعُدُواْ مَعَهُمْ حَتَّى یَخُوضُواْ فِی حَدِیثٍ غَیْرِهِ إِنَّکُمْ إِذًا مِّثْلُهُمْ إِنَّ اللّهَ جَامِعُ الْمُنَافِقِینَ وَالْکَافِرِینَ فِی جَهَنَّمَ جَمِیعًا” تاکید کرد که خداوند متعال به دوری از چنین اعمالی سفارش کرده است و آنچه در سوریه رخ داد یک اقدام وحشیانه و گمراه‌کننده جنایتکاران است و حقیقت افراد مسلح در سوریه و میزان دشمنی آنها با اسلام را نشان می‌دهد.

هلال همچنین اظهار داشت که عرب‌هایی این کار را انجام می‌دهند که کم‌ترین ارتباطی به اصالت عربی ندارند و آنها از گروه‌های صهیونیستی برای نابودی اسلام در وطن عربی و نه تنها در سوریه، پول دریافت می‌کنند و سوریه تنها آغازی برای این اقدام پلید آنهاست.

از سوی دیگر شیخ «ابراهیم الخولی» عضو جبهه علمای الازهر تجاوز به قبر حجر بن عدی از سوی گروه‌های مسلح تروریستی در دمشق را محکوم و تاکید کرد که موضع الازهر روشن است و تعرض به هر میتی به طور کل و به صحابه پیامبر(ص) به طور خاص را محکوم می‌کند به خصوص اینکه حجر بن عدی از جایگاه ویژه‌ای در نزد پیامبر گرامی اسلامی برخوردار بود.

منبع: فارس

نوشتن نظر