شکستن سکوت مجلس کویت در برابر اظهارات ضد شیعی نماینده اش

شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۲۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

"النفیسی" نماینده ی سابق پارلمان این کشور است که در کنار چهره هایی مانند " یوسف قرضاوی و محمد عریفی و ..." در سالهای اخیر، شدیدترین مواضع را نسبت به تشیع اختیار کرده است

به گزارش موعود "حسین قلاف" نماینده ی شیعه ی پارلمان کویت در یک اقدام در مجلس این کشور، خواستار پاسخگویی وزیر کشور کویت شیخ "جابر مبارک" و نائب اولش شیح "احمد حمود"پیرامون اظهارات ضد شیعی "عبدالله نفیسی" شد. النفیسی نماینده ی سابق پارلمان این کشور است که در کنار چهره هایی مانند " یوسف القرضاوی و محمد العریفی و ..." در سالهای اخیر،  شدیدترین مواضع را نسبت به تشیع  اختیار کرده است.

قلاف در سوالاتش خطاب به وزیر کشور میگوید: النفیسی اتهامات متعددی را به برخی از نمایندگان شیعه نسبت داده که من به چند مورد اشاره میکنم:
او برخی از نمایندگان شیعه را به همکاری با شبکه های اطلاعاتی کشورهای دیگر متهم کرده، آیا این حقیقت دارد؟! وزارت کشور در قبال این مسئله چه اقدامی کرده است؟ او یکی از نمایندگان فعلی شیعه ی مجلس را به دست داشتن در ترور شاهزاده "جابر الاحمد" متهم کرده، آیا این واقعیت است!؟ او همچنین یکی دیگر از نمایندگان شیعه ی فعلی را به بمب گزاری در مکه مکرمه متهم کرده، کجای این سخن درست است؟!
وی می افزاید: النفیسی همچنین سخنان توهین آمیز خود را از حد گذرانده و به مقامات توصیه میکند که از شیعیان بترسند و مواظب اقدامات آنها باشند و برای تحقیر نمایندگان شیعه ی مجلس آنها را صفوی میخواند!؛ آیا این مخالف قانون ممنوعیت طائفه گرایی نیست؟ آیا وزارت کشور به قوانین خود احترام میگذارد؟. او در پایان خواستار رسیدگی به تمام این اتهامات شد.
منبع: شيعه نيوز