زنان عربستانی شناسنامه دار میشوند!
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»زنان عربستانی شناسنامه دار میشوند!

زنان عربستانی شناسنامه دار میشوند!

چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مقامات سعودي تصميم گرفته اند تا هفت سال آینده زنان این کشور را به داشتن كارت شناسايي ملزم كنند و اين موضوع بحث و جدل گسترده اي در ميان شیوخ افراطي وهابی برانگيخته است.

به گزارش موعود به نقل از العالم، وزارت فرهنگ و رسانه عربستان روز  دوشنبه 5 فروردین ـدر پايان جلسه هفتگي دولت به رياست «سلمان بن عبدالعزيز ولي‌عهد» در بيانيه اي اعلام كرد كه دولت تصميم گرفته تا هفت سال آينده، شناسنامه را به عنوان تنها وسيله اثبات هويت زنان بشناسد.
شيوخ تندروی وهابی مخالف چاپ عكس زنان در كارت شناسايي هستند، چنان كه شيخ عبدالعزيز بن عبدالله آل‌الشيخ مفتي عربستان خواستار جايگزيني اثر انگشت به جاي عكس صورت شده و تاکید کرده که اگر اين امر ممكن شود، بهتر است.
گفتني است نمايندگان مجلس عربستان در نوامبر سال گذشته با تصويب طرحي با اكثريت آراء، زنان را ملزم کردند که در یک روند تدريجي تا هفت سال آينده شناسنامه ملي اخذ کنند.در همين حال روزنامه های عربستانی نوشتند: طرح استفاده از اثر انگشت به جاي عكس براي احراز هويت زنان سعودي هم اكنون از سوي وزارت كشور درحال اجراست.اين طرح كه مجري آن مركز داده هاي ملي است، از سوی برخی محافل دینی تندرو با استقبال روبرو شده است.

نوشتن نظر