ارتش 50 هزار نفری ایران و حزب الله در سوریه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ارتش 50 هزار نفری ایران و حزب الله در سوریه

ارتش 50 هزار نفری ایران و حزب الله در سوریه

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۲
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

روزنامه گاردین به نقل از فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل مدعی شد که جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان برای کمک به حکومت بشار اسد و حفظ نفوذ خود در سوریه، در صورت سقوط آن، یک نیروی مسلح پنجاه هزار نفره تشکیل داده‌اند.

به گزارش سایت رادیو فردا(Radio Farda)، روزنامه گاردین به نقل از فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل گزارش داد که جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان برای کمک به حکومت بشار اسد و حفظ نفوذ خود در سوریه، در صورت سقوط آن، یک نیروی مسلح پنجاه هزار نفره تشکیل داده‌اند.

به نوشته گاردین در گزارشی که روز پنج‌شنبه، ۲۴ اسفند، منتشر شد، ژنرال اویو کوچاوی بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی مدعی است که ایران قصد دارد نفرات این نیروی شبه‌نظامی را که توسط گروه حزب‌الله آموزش داده می‌شود، دو برابر کند.

به گفته فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل، ایران منابع مالی و تجهیزات این نیرو را تامین می‌کند و هدف آن در شرایط فعلی تقویت نیروهای دولتی سوریه است که به شدت از نظر روحیه و توان رزمی تضعیف شده‌اند.

این مقام نظامی اسرائیل همچنین می‌گوید که ارتش سوریه تسلیحات شیمیایی خود را آماده کرده، ولی تا این لحظه دستور استفاده از این نوع تسلیحات توسط حکومت صادر نشده است.

اویو کوچاوی در عین حال در مورد تقویت عناصر تندرو در اپوزیسیون سوریه هشدار داده و گفته است که گروه‌هایی نظیر "جبهه النصره" از هم اکنون علاوه بر سوریه نفوذ خود را در لبنان نیز گسترش داده و با گروه‌های جهادی مستقر در صحرای سینا که هدف اصلی آن‌ها حمله به اسرائیل است، ارتباط و همکاری دارند.

روزنامه گاردین یادآوری می‌کند که دولت اسرائیل با تجهیز نظامی مخالفان رژیم بشار اسد توسط غرب مخالف است، چون معتقد است که این کمک‌های تسلیحاتی ممکن است به دست گروه‌های تندرو بیفتد که خطری جدی برای امنیت اسرائیل محسوب می‌شوند.

نوشتن نظر