هدف پادشاه‌عربستان ازسفربه بحرین چیست؟
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هدف پادشاه‌عربستان ازسفربه بحرین چیست؟

هدف پادشاه‌عربستان ازسفربه بحرین چیست؟

يكشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)
عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان قصددارد روز پنجشنبه به بحرین سفر کند.

به گزارش  ایرنا پایگاه اطلاع رسانی ایلاف نزدیک به عربستان سعودی روز یکشنبه نوشت: این سفر به منظور تجدید حمایت عربستان از حاکمان بحرینی و در کنار بودن آنان در قبال هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی این کشور صورت می گیرد.

ایلاف به نقل از منابع مطلع در ریاض نوشت: پادشاه عربستان قصد دارد به طور رسمی سفری یک روزه به بحرین انجام دهد و در این سفر با حمد بن عیسی پادشاه بحرین و سلمان بن حمد ولیعهد، خلیفه بن سلمان نخست وزیر و مقامات بلند پایه بحرینی دیدار و گفت و گو کند.

در این سفر رسمی هیاتی از مقامات بلند پایه سعودی از جمله نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور ، سعود الفیصل وزیر خارجه و مقرن بن عبدالعزیز وزیر اطلاعات و چند تن از دیگر مقامات سعودی حضور خواهند داشت.

منابع مطلع سعودی در این باره گفتند که این سفر تجدید میثاق عربستان با بحرین، دولت و ملت این کشور و اعلام پایبندی نسبت به هویت عربی و اسلامی و ایستادگی در مقابل هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی بحرین است.

ایلاف افزود: دولت بحرین اخیرا با اعتراض هایی رو به روست که اوضاع امنیتی این کشور را آشفته کرده است و حمد بن عیسی پادشاه بحرین از عربستان و امارات خواست تا نیروهای سپر جزیره را برای نیروهای امنیتی بحرینی به این کشور اعزام کنند.

بحران در بحرین موجب شد که مقامات این کشور دهها تن را بازداشت کرده و فعالان شیعه را به اتهام تلاش برای تغییر نظام به محاکمه بکشانند.

عربستان و امارات با اعزام نیروهای سپر جزیره حمایت خود را از بحرین اعلام کرده و تظاهر کنندگان را که خواهان اصلاحات در این کشور بودند به شدت سرکوب کردند دهها تن بازداشت و در زندانها شکنجه شدند و اخیرا نیز یک دختر شاعره جوان به جرم خواندن شعر در میان تحصن کنندگان در منامه در زندان بر اثر شکنجه به شهادت رسید.

بحرینی ها می گویند با توجه به جمعیت این کشور از هر هزار تن یک نفر بازداشت شده است.
این در حالی است که هیچ یک از سازمانهای بین المللی و حقوق بشر تاکنون اقدامی نسبت به جنایات دولت بحرین در کشتار مردم بی دفاع و زندانی و شکنجه آنان انجام نداده اند.

نوشتن نظر