مرداک شبکه خبری 24 ساعته عربی راه اندازی می کند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»مرداک شبکه خبری 24 ساعته عربی راه اندازی می کند

مرداک شبکه خبری 24 ساعته عربی راه اندازی می کند

يكشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۰۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

شرکت انگلیسی بی اسکای بی متعلق به رابرت مرداک در ابوظبی اقدام به تاسیس شبکه خبری 24ساعته عربی می کند.

به گزارش مشرق، اسکای نیوز با شرکت سرمایه‌گذاری رسانه‌های ابوظبی برای راه‌اندازی شبکه خبری 24 ساعته عربی قرارداد همکاری منعقد می‌کند.
در این باره گاردین (guardian) طی گزارشی اعلام کرد شرکت "بی اسکای بی" در یک سرمایه‌گذاری مشترک با "شیخ منصور بن زاید آل نهیان"، شبکه خبری اسکای نیوز را به زبان عربی راه‌اندازی می‌کند.
این شبکه مستقر در ابوظبی قرار است در سال 2012 برای پوشش خاورمیانه و شمال آفریقا و برای رقابت با شبکه‌های تلویزیونی عرب زبان از قبیل "الجزیره" و سرویس جهانی تلویزیون عربی "بی بی سی" راه‌اندازی شود.
بی اسکای بی و شرکت سرمایه‌گذاری رسانه‌های ابوظبی متعلق به منصور در این برنامه مشترک برای راه‌اندازی این شبکه خبری 24 ساعته سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
این کانال با بکارگیری 180 خبرنگار چند رسانه‌ای در حوزه رسانه‌ای ابوظبی مستقر خواهد شد. این کانال توسط شبکه‌ای از دفاتر خبری در سراسر منطقه و نیز دفتر لندن و واشنگتن دی سی پشتیبانی شده و همچنین قادر به دسترسی به شبکه گسترده دفاتر بین‌المللی اسکای نیوز نیز خواهد بود.
"آدریان ولز"، رئیس بخش عملیات اخبار بین‌الملل اسکای نیوز به عنوان مدیر خبر این شبکه برای هدایت آن منصوب خواهد شد.
جیمز مرداک فرزند رابرت مرداک، رئیس "بی اسکای بی" گفت: "خاورمیانه و شمال آفریقا منطقه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری رسانه‌ها بوده و ابوظبی بهترین دروازه ورود به این بازار است. قصد داریم استانداردهای جدیدی برای خاورمیانه و شمال آفریقا در حوزه رسانه تعریف کنیم."

نوشتن نظر