انتصاب سخنگوی فارسی‌زبان در وزارت خارجه آمریکا
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انتصاب سخنگوی فارسی‌زبان در وزارت خارجه آمریکا

انتصاب سخنگوی فارسی‌زبان در وزارت خارجه آمریکا

يكشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۳:۵۸
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

وزارت امورخارجه آمریکا اخیراً 'آلن ایر'(Alan Eyre) را به عنوان سخنگوی فارسی‌زبان کاخ سفید منصوب کرده است.

به گزارش مشرق، روزنامه انگلیسی گاردین این اقدام را ادامه تلاشهای آمریکا برای برقراری ارتباط با ایرانیان خواند؛ و نوشت: انتصاب آلن ایر از سوی کابینه اوباما به واقع در پی حرکت مشابه وزارت امور خارجه بریتانیا در سال 2009 صورت گرفته است.
ایر در مصاحبه خود با شبکه فارسی بی‌بی‌سی انتصاب خود را اقدامی تعجب‌برانگیز نمی‌داند. او که در مصاحبه خود با خبرنگار این شبکه از برخی اصطلاحات عامیانه فارسی نیز استفاده می‌کرد، اظهار داشت:"وزارت امور خارجه به تعداد زبانهای مختلف سخنگو دارد. هدف ما تعامل مستقیم با شهروندان محترم ایران و تشریح مواضع رسمی واشنگتن در قبال آنهاست."
او همچنین ادعا کرد:"مایلیم با ایران مذاکره کنیم تا بدین ترتیب ثابت نماییم می‌‌توان با این روش نگرانی‌های جامعه بین‌المللی درخصوص ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مرتفع ساخت و در عین حال حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را برای تهران قائل شد."

گاردین با اظهار خوشحالی از انتشار مصاحبه آلن ایر در یک خبرگزاری ایرانی افزود:خبرگزاری فارس در اقدامی غیرمنتظره گزارش خبری براساس مصاحبه بی‌بی‌سی با آلن ایر منتشر ساخت. این خبرگزاری معمولاً چندان توجهی به شبکه فارسی بی‌بی‌سی ندارد. در ایران این شبکه فقط از طریق گیرنده‌های غیرقانونی ماهواره قابل دسترسی است.

نوشتن نظر