خرید هواپیمای «سادات و مبارک» توسط ارتش رژیم صهیونیستی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»خرید هواپیمای «سادات و مبارک» توسط ارتش رژیم صهیونیستی

خرید هواپیمای «سادات و مبارک» توسط ارتش رژیم صهیونیستی

يكشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۳:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک روزنامه اسرائیلی مدعی خرید هواپیمای اختصاصی حسنی مبارک و انوار سادات توسط رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش فردا؛ روزنامه اسرائیلی بدیعوت آحورث در شماره روز جمعه خود مدعی شد ارتش رژیم صهیونیستی موفق شده است هواپیمای ریاست جمهوری مصر که در زمان دو رئیس جمهور سابق -انوار سادات و حسنی مبارک- بوده است را خریداری کند. این هواپیما در سفر سادات در سال ۱۹۷۷ و تنها سفر مبارک در سال ۱۹۹۵به اسرائیل مورد استفاده قرار گرفته بوده است.

همچنین این روزنامه افزوده است: ارتش اسرائیل هم اکنون بوئینگ ۷۰۷ را که ۳۷ سال پیش در فرودگاه تل آویو فرود آمده بود خریداری کرده است. هواپیمایی که نقش پرچم مصر بر آن رسم شده است و روزگاری سادات بر آن برای سفر به اسرائیل سوار شد و پیامدهای آن تا امروز ادامه داشته است.

تحی بن عامی مدیر سایت منطقه هوایی به این روزنامه گفته است که اسرائیل هواپیمای فوق را در فوریه سال گذشته از تایلند خریداری کرده است. این هواپیما در کنار هواپیمای امیر قطر که ۱۳ سال پیش ارتش اسرائیل خریداری کرده بود قرار گرفته است و تا امروز در خدمت ارتش اسرائیل قرار دارد.

بن عامی در ادامه افزوده است سادات برای سفرهای مختلف خود از این هواپیما استفاده می‌کرده است که معروف‌ترین آن‌ها سفر وی به اسرائیل در ۱۹ نوامبر ۱۹۷۷ بوده است. پس از کشته شدن سادات این هواپیما در اختیار حسنی مبارک قرار گرفت و برای بار دیگر این مبارک بود که با این هواپیما برای حضور در تشییع جنازه نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی اسحاق رابین در سال ۱۹۹۵مسافرت کرده بود. سفری که اولین و آخرین مسافرت مبارک به این رژیم بوده است. این هواپما همچنان در خدمت نهاد ریاست جمهوری مصر قرار داشت تا اینکه در سال ۲۰۰۵ ایرباسی از کلاس‌ ای جای این هواپیما را در نهاد ریاست جمهوری مصر گرفت.

بنا بر ادعای بدیعوت آحورث؛ مصر از این هواپیمایی تاریخی نگه داری نکرد و آن را به یک شرکت آمریکایی فروخت. بن عامی می‌افزاید نتایج تحقیقات نشان داده است این هواپیما تاکنون چندین دست گشته است تا اینکه در تایلند سکنی گرفت و در فوریه سال گذشته به مالکین جدید آن در اسرائیل رسید.

نوشتن نظر