استعفای مدیر معترض شبکه الجزیره در لبنان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»استعفای مدیر معترض شبکه الجزیره در لبنان

استعفای مدیر معترض شبکه الجزیره در لبنان

شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مدیر شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در لبنان، با ارائه استعفای خود، به سیاست دوگانه الجزیره در قبال انقلاب‌های مردمی منطقه و خروج این شبکه از روند حرفه‌ای اعتراض کرد.

به گزارش فارس، منابع خبری از استعفای «غسان بن جدو» مدیر دفتر شبکه تلویزیونی و خبری الجزیره قطر در بیروت پایتخت لبنان خبر دادند.

بنا بر اعلام این منابع، وی درخواست کتبی استعفای خود را چند روز گذشته تحویل مسئولان شبکه داد و در بیان علت استعفا، خروج الجزیره از روند حرفه‌ای و واقعگرایانه را ذکر کرده است.

بن جدو اعلام کرد که مهم‌ترین علت این اقدام وی، این است که «الجزیره رؤیای کامل حرفه‌ای‌گری و واقعگرایی خود را از دست داد و این روند در پست‌ترین حال خود قرار دارد زیرا الجزیره امروز به عنوان یک رسانه، به اتاق عملیاتی با هدف تحریک تبدیل شده است».

این عضو شبکه خبری الجزیره افزود: سیاستی تحریک‌آمیز و غیرحرفه‌ای الجزیره با توجه به نقطه تاریخی مهم کنونی که منطقه در آن است، کاملا غیرقابل قبول است همچنانکه شیوه برخورد الجزیره با موضوعات مهم منطقه، همه عملکرد الجزیره را که با حمیّت اعضای خود به دست آورده است، در محل تردید و زیر سوال قرار می‌دهد.

استعفای وی در زمانی اعلام شد، که بسیاری از کارشناسان و مردم بحرین، از عملکرد گزینشی الجزیره در قبال انقلاب‌های منطقه انتقاد و اعلام کردند که الجزیره حوادث بحرین را به دلیل جانبداری از سیاست‌های عربستان سعودی و آمریکا، پوشش نمی‌دهد.

نوشتن نظر