راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا

راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا

پنجشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

شورای سیاست خارجی آمریکا در اقدامی تازه برای مقابله با روند اسلام‌گرایی در کشورهای مختلف دست به ایجاد یک سایت ضداسلامی زده است.

به گزارش مشرق، نشریه جهانی اطلاعات عمومی اسلام‌گرایی (World Almanac of Islamism) یک سایت ضداسلامی است که اطلاعاتی در مورد مسائل کشورهای اسلامی ارائه می‌کند. در وب‌گاه این نشریه آن‌لاین در مورد اسلام این چنین آمده است: «خطر اسلام‌گرایی بسیار جدی و در حال رشد است. اسلام‌گرایی در کشورهایی چون سومالی، لبنان، و پاکستان که به مرحله بلوغ خود رسیده است، خطری مهلک برای آینده دولت‌های کنونی این کشورها به حساب می‌آید».
همچنین این سایت مدعی شده است که «این نشریه جهانی، منبعی جامع است که بر روی ماهیت تهدید اسلام‌گرایی معاصر در کشورها و مناطق مختلف متمرکز بوده و بر آن است تا تصویری دقیق از خیزش و ریزش اسلام‌گرایان رادیکال در سطح ملی، منطقه‌ای،‌ و جهانی ارائه دهد».

این سایت بیش از 60 کشور مختلف جهان را، که اکثر آنها کشورهای خاورمیانه و مسلمان می‌باشند، رصد کرده و اطلاعاتی در مورد آنها ارائه می‌کند. علاوه بر این، این نشریه آن‌لاین سعی دارد تا مطالبی در خصوص جنبش‌ها و گروه‌های مختلف از جمله القاعده، لشگر طیب، طالبان، حزب‌الله، اخوان المسلمین، تبلیغی جماعت، و حزب التحریر ارائه کند.
نشریه جهانی اطلاعات عمومی اسلام‌گرایی در واقع جزو شورای سیاست خارجی آمریکا (AFPC) می‌باشد. این شورا یک اتاق فکر محافظه‌کار و غیرانتفاعی سیاست خارجی آمریکا است که از سال 1982 در واشنگتن دی.سی مشغول به کار شده است. کارشناسان سیاست خارجی و دفاعی آن، برای اعضای کنگره آمریکا، قوه مجریه، و انجمن سیاست‌گذاران آمریکا اطلاعات فراهم می‌آورند.
علاوه بر این، این شورا گزارشات استراتژیک و نیز دیگر گزارشاتی در مورد پیشروی‌های سیاسی دیگر کشورها را از نقطه‌نظری محافظه‌کارانه منتشر می‌سازد (به ویژه در خصوص کشورهایی چون روسیه، چین، و کشورهای خاورمیانه). موضوعات متداول آن عبارتند از امنیت (دفاع موشکی، کنترل جنگ‌افزار، امنیت انرژی، جاسوسی) و نیز روند دموکراسی و بازارهای اقتصادی در کشورهای مورد نظر.

 

تاریخ آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۲

2 نظر

  • لینک نظر گروه فرهنگی راز شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۰۳ نوشته شده توسط گروه فرهنگی راز

    هر روز وظیفه ما سنگین تر و حساس تر میشود
    با قدرت ادامه می دهیم

  • لینک نظر محمود جمعه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۵ نوشته شده توسط محمود

    متاسفم

نوشتن نظر