توانمندی ایران در رصد صدها کیلومتر آن طرف مرزها با سامانه‌های پیشرفته بومی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»توانمندی ایران در رصد صدها کیلومتر آن طرف مرزها با سامانه‌های پیشرفته بومی

توانمندی ایران در رصد صدها کیلومتر آن طرف مرزها با سامانه‌های پیشرفته بومی

شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب، امنیت را بزرگترین سرمایه هر کشور عنوان کرد و گفت: تا صدها کیلومتر آن طرف مرزها از سوی سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته بومی رصد می‌شود.


سرتیپ دوم عباس عظیمی با حضور در ایستگاه مرزی رادار بیله سوار گرمی، از قسمت‌های مختلف این ایستگاه بازدید کرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب در این بازدید با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان به ویژه شهدای مرزبان، گفت: مرزبانان با مقاومت برابر تمامی سختی‌ها و دشواری‌های نوار مرزی توانسته اند خدمات ارزنده و مهمی را برای کشور انجام دهند و در مسیر خدمت به میهن اسلامی الگویی از صبر و استقامت باشند.

سرتیپ عظیمی افزود: خوشبختانه مرزهای شمال غرب کشور جزو امن‌ترین مرزهای کشور محسوب می‌شود که این امنیت و آرامش خاطر را مدیون و مرهون رشادت های مرزبانان عزیز هستیم.

وی با بیان اینکه مرزهای کشور به صورت شبانه روز و بی وقفه توسط مرزبانان کشور حراست و نگهبانی می‌شود، گفت: امروز مرزهای کشور توسط سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته بومی تا صدها کیلومتر آن طرف مرزها رصد می‌شود و در این بین مرزبانان به ویژه چشمان بیدار ملت ایران یعنی پدافند قهرمان نقش مهم و تاثیرگذار در تولید امنیت پایدار و توسعه اقتصادی کشور دارند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب، امنیت را بزرگترین سرمایه هر کشور عنوان کرد و افزود: امروز که همه اقشار جامعه درگیر ویروس کرونا و مهار آن هستند، مرزبانان غیور کشورمان در صفرترین نقطه مرزی و بدترین شرایط آب و هوایی محکم و استوار ایستاده‌اند تا امنیت، آسایش وآرامش را برای مردم فراهم کنند.

نوشتن نظر