اعلام خطر مدیرکل ثبت احوال اصفهان درباره رشد جمعیتی | پیری جمعیت در راه است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اعلام خطر مدیرکل ثبت احوال اصفهان درباره رشد جمعیتی | پیری جمعیت در راه است

اعلام خطر مدیرکل ثبت احوال اصفهان درباره رشد جمعیتی | پیری جمعیت در راه است

يكشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان اعلام کرد: به دلیل سیاست گذاری های اشتباهی که در عرصه جلوگیری از فرزندآوری از سال ۶۵ انجام شد، متاسفانه در حال حاضر در وضعیت بسیار خطرناک و حساسی رشد جمعیتی قرار داریم.

در کاشان حسین غفرانی کجانی، پیش از ظهر امروز یک شنبه سوم اسفند در دیدار نماینده ولی فقیه در کاشان، به معیوب بودن ساختار سازمان ثبت احوال کشور در زمان رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی ایران اصلاح ساختار سازمان ثبت احوال کشور در برنامه توسعه اول تحقق پیدا کرد.

وی ثبت احوال کشور را سازمانی پویا و پرتحرک دانست و افزود: به برکت انقلاب تمام رفتارهای دستی و سنتی و شیوه های نگهداری اسناد مردم به صورت فنی و الکترونیکی در سازمان ثبت احوال کشور شکل گرفت.

غفرانی کجانی به ارائه خدمات ثبت احوال استان اصفهان اشاره کرد و گفت: علاوه بر ۲۴ اداره ثبت احوال، ۵ اداره بخش و سه اداره منطقه اصفهان، در۸۰ دفترپیشخوان استان اصفهان به مردم خدمات ارائه می شود.

وی به رشد جمعیت کشور در سال ۶۳ و کاهش آن از سال ۶۵ به بعد اشاره کرد و افزود: به دلیل سیاست گذاری های اشتباهی که در عرصه جلوگیری از فرزندآوری از سال ۶۵ انجام شد، متاسفانه در حال حاضر در وضعیت بسیار خطرناک و حساسی رشد جمعیتی قرار داریم تا آنجا که مقام معظم رهبری سیاست های جمعیتی را به دستگاه های مربوطه ابلاغ فرمودند.

وی به کاهش رشد جمعیت در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: براساس سیاست گذاری که هر خانواده ای باید دو فرزند به یادگار بگذارد، متاسفانه در استان اصفهان این رقم به زیر عدد یک رسیده است که پیر شدن جمعیت در دهه دوم قرن آینده را در پی خواهد داشت.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان، از کاهش ۱۰ درصدی نرخ ولادت نسبت به سال گذشته در شهرستان کاشان خبر داد و اظهار کرد: نرخ ولادت در استان اصفهان نیز در سال جاری با کاهش ۸ ونیم درصدی روبرو بوده است.

وی افزود: در ده ماهه اول سال ۹۸، ۴ هزار و ۲۶ نفر در کاشان متولد شده اند که در ده ماهه سالجاری ۳ هزار و ۶۰۰ و۴۲ نفر رسیده است.

غفرانی کجانی با بیان اینکه نازایی ۲۰ درصد در کاهش جمعیت کشور موثر می باشد، گفت: تصادفات، حوادث کار و بیماری های مختلف از دیگرعوامل کاهش جمعیت کشور می باشد.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی در نام گذاری فرزندان، افزود: در قرن حاضر بعد از نام محمد، نام های علی، فاطمه و القاب منتسب به ائمه اطهار(ع) بیشترین و محبوب نام گذاری های مردم ایران برای فرزندانشان قرن بوده است .

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان درپایان اظهار کرد: علیرغم هجم وسیع تبلیغاتی فرهنگ غرب طی ده ماه گذشته امیرعلی و علی اولین نام انتخابی مردم کشورمان بوده است.

انتهای پیام
منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر