ابراز نگرانی آمریکا در مورد اخراج آوارگان روهینگیا از مالزی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ابراز نگرانی آمریکا در مورد اخراج آوارگان روهینگیا از مالزی

ابراز نگرانی آمریکا در مورد اخراج آوارگان روهینگیا از مالزی

يكشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

آمریکا از قصد مالزی برای اخراج آوارگان مسلمان انتقاد کرد.

آمریکا از قصد مالزی برای اخراج آوارگان مسلمان انتقاد کرد.

هفته پیش مالزی اعلام کرد ۱,۲۰۰ پناهجوی میانماری را که در میان آنها از اقلیت مسلمان روهینگیایی نیز دیده می‌شود، به مقامات میانماری تحویل خواهد داد. به همین خاطر یک کشتی از میانمار در سواحل مالزی پهلو گرفته است. آمریکا در مورد اخراج این پناهجویان و به خطر افتادن جان آنها ابراز نگرانی کرده و از مالزی خواسته دست از این کار بردارد. قوم روهینگیا تحت تعقیب‌ترین اقلیت نژادی و مذهبی در جهان است و بیم آن می‌رود با توجه به کودتای ارتش در میانمار و نابسامانی سیاسی و اجتماعی در این کشور، جان این پناهجویان مسلمان به خطر بیافتد.

طبق برخی گزارش‌ها حدود ۱۰۰ پناهجوی مسلمان از قوم روهینگیا و «چین» در نوبت اخراج از مالزی قرار دارند. ارتش و بوداییان افراطی میانمار در تابستان ۲۰۱۷ با آغاز عملیات نظامی در استان راخین، تنها در یک ماه ۶۷۰۰ مسلمان را کشتند و صدها نفر را شکنجه و یا آزار جنسی رساندند. همین موضوع باعث فرار بیش از ۷۴۰ هزار مسلمان روهینگیایی به کشور بنگلادش شد.

گروه‌های حقوق بشری هم در مورد به خطر افتادن جان این افراد به مقامات مالزی هشدار داده‌اند. گفتنی است مالزی حقوق مهاجران غیرقانونی را به رسمیت نشناخته و به محض ورود آنها را بازداشت و اخراج می‌کند.
منبع: شفقنا

نوشتن نظر