دستگیری گروهی از حامیان داعش در روسیه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»دستگیری گروهی از حامیان داعش در روسیه

دستگیری گروهی از حامیان داعش در روسیه

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) اعلام کرد که گروهی از حامیان گروه تروریستی داعش در روسیه دستگیر شدند.

سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) اعلام کرد که گروهی از حامیان گروه تروریستی داعش در روسیه دستگیر شدند.

روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری سازمان نظارت مالی روسیه (روس فین مانیتورینگ) از فعالیت شبکه ای از حامیان گروه تروریستی داعش در منطقه کریمه و جمهوری تاتارستان جلوگیری کرد.

در بیانیه گفته شده است: اعضای این گروه بین سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ در شبکه اینترنتی جامعه ای را بوجود آورده بود که تحت پوشش امور خیریه کمک مالی برای نیازهای گروه تروریستی داعش جمع آوری می کرد.


سازمان امنیت فدرال روسیه در بیانیه خود به تعداد افراد دستگیر شده اشاره نکرده و فقط گفته شده که از محل سکونت آنها وسایل مخابراتی، چند دستگاه رایانه و نیز وسایل حمل اطلاعات (فلش کارت و غیره) به دست آمده و تحقیقات در مورد افراد بازداشت شده جریان دارد و در مورد آنها پرونده کیفری گشوده شده است.

در سال‌های اخیر در روسیه دهها عضو و هوادار گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شدند که برخی از آنان با سرکرده تروریست‌ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند و از آنها برای اجرای عملیات‌تروریستی در روسیه دستور می‌گرفتند.

گروههای افراطی بزرگترین چالش روسیه در یک دهه اخیر در این کشور به حساب می آیند. پیشتر گروه های نژاد پرست اسلاو نیز دردسرهایی برای سرویس امنیتی روسیه ایجاد می کردند که مسکو توانست آنها را متلاشی کند.

نوشتن نظر