حمایت عربستان از راه‌حل سیاسی در یمن، سوریه و لیبی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»حمایت عربستان از راه‌حل سیاسی در یمن، سوریه و لیبی

حمایت عربستان از راه‌حل سیاسی در یمن، سوریه و لیبی

چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شورای وزیران عربستان سعودی مدعی شد که از راه‌حل سیاسی در یمن، سوریه و لیبی برای تحقق ثبات و امنیت در منطقه حمایت می‌کند.

شورای وزیران عربستان سعودی امروز (چهارشنبه) مدعی شد که این کشور به سمت دست یابی به امنیت و ثبات منطقه و حمایت از راه حل‌های سیاسی در یمن، سوریه و لیبی پیش می‌رود.

این شورا پس از برگزاری نشستی با ریاست «ملک سلمان بن عبد العزیز» پادشاه عربستان سعودی در بیانیه‌ای بر ضرورت دست یابی به یک راه حل عادلانه و جامع نسبت به قضیه فلسطین بر طبق قطعنامه‌های بین‌المللی و صلح عربی و اهمیت از سرگیری مذاکرات دوجانبه برای تحقق صلح در منطقه تأکید کرد.

پیشتر خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان مدعی حمایت کشورش از راه حل سیاسی فراگیر برای حل و فصل بحران یمن شده بود.

خالد بن سلمان در دیدار با مارتین گریفیث، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن مدعی شده بود عربستان به دنبال راه حل سیاسی فراگیر برای بحران یمن است. این مقام سعودی صرف نظر از جنایات کشورش در یمن مدعی شد از طریق راه حل سیاسی فراگیر ثبات و امنیت برای مردم یمن و منطقه تحقق می‌یابد.

ادعا‌های معاون وزیر دفاع عربستان در حالی عنوان می‌شود که از سال ۲۰۱۵ آل سعود و امارات متحده عربی تحت ائتلافی متجاوز اقدام به آغاز جنگ علیه یمن، فقیرترین کشور عربی کرده اند. این تجاوز تاکنون ده‌ها هزار کشته و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است. در این میان، جنبش مردمی انصارالله یمن تنها گروهی است که موفق شده است در مقابل تجاوزگری‌های رژیم سعودی مقاومت کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن نظر