فریب یهودیان روسی برای مهاجرت به فلسطین اشغالی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»فریب یهودیان روسی برای مهاجرت به فلسطین اشغالی

فریب یهودیان روسی برای مهاجرت به فلسطین اشغالی

يكشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۳
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

اسرائیل در سال 1989 میلادی با دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی خود یک میلیون یهودی روسی را فریب داده و با حیله‌گری آنان را مجبور به مهاجرت به فلسطین اشغالی کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت رژیم صهیونیستی در آن زمان به روشهای مختلف از جمله با مانع تراشی و ایجاد قید و بندهای مختلف، مانع مهاجرت یهودیان روسی به کشورهای دیگر، بویژه آمریکا شد.

شبکه العالم به نقل از این روزنامه صهیونیستی نوشت: این عملیات فریب را یک دستگاه اطلاعاتی و جاسوسی به نام دستگاه ناتیف انجام داد که فعالیت خود را بر یهودیان ساکن اتحاد جماهیر شوروی و اروپای شرقی متمرکز کرده و با هماهنگی کامل و تایید اسحاق شامیر نخست وزیر وقت این رژیم فعالیت می‌کرد.

یعقوب کدمی رئیس این دستگاه جاسوسی با اعتراف به این حیله‌گری؛ تاکید کرد که با این سیاست حدود یک میلیون روس به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده و آنها حکومت اسرائیل را نجات دادند.

مهاجرت گسترده یهودیان روسیه به فلسطین اشغالی در اوایل دهه نود قرن گذشته، ساختار جمعیتی میان عرب‌ها و یهودیان را در فلسطین اشغالی بر هم زد و با این سیاست شمار یهودیان در فلسطین اشغالی به نحو قابل توجهی افزایش یافت.

هدف از این اقدام این دستگاه اطلاعاتی و صهیونیستی ناتیف جلوگیری ازمهاجرت یهودیان کشور فروپاشیده شوروی به آمریکا بود.

بنا بر آمارهای منتشر شده توسط صهیونیست‌ها یک سوم از مهاجران روس که در آن سالها به سرزمین‌های اشغالی نقل مکان کردند یهودی نیستند.

نوشتن نظر