کارمند مسلمان متروی نیویورک به خاطر داشتن ریش مورد تبعیض قرار گرفت
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»کارمند مسلمان متروی نیویورک به خاطر داشتن ریش مورد تبعیض قرار گرفت

کارمند مسلمان متروی نیویورک به خاطر داشتن ریش مورد تبعیض قرار گرفت

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کارمند مسلمانی که در بخش ساخت و کار سکوهای متروی نیویورک مشغول به کار بوده، و حاضر نشده ریش خود را به دستور سرپرستش بتراشد، با مجازات انضباطی مواجه شده و مورد تبعیض قرار گرفت.

 

به نقل از نیویورک پست، یک کارمند ساختمانی مسلمان در متروی شهر نیویورک در آمریکا از رئیس خود که به خاطر داشتن ریش بلند او را تنبیه انضباطی کرده بود شکایت کرد.

برنارد ویلکرسون، که سال ها کارمند اداره حمل و نقل متروپولیتن بوده گفت که سرپرستش هیچ گاه مشکلی با موی صورت و ریش وی نداشته تا اینکه به یک کلاس ضمن خدت برای آموزش استفاده از دستگاه تنفسی رفته است. این دستگاه های تنفسی در سایت های ساختمانی استفاده می گردند تا از تنفس کارگران در گرد و غبار مضر جلوگیری کنند.

هنگامی که ویلکرسون تمرینات خود  را در سال 2013 آغاز کرد، به وی به جای ماسکی که فقط بینی و دهان او را پوشانده بود ، ماسک کامل صورت داده شده تا ریش های خود را در آن جا بدهد.

اما سال گذشته وقتی وی برای آموزش تنفس حاضر شد، به جای ماسک به وی کرم اصلاح و تی مخصوص تراشیدن داده و گفته اند که اگر می خواهد به کارش ادامه دهد باید ریش خود را بتراشد.

هنگامی که ویلکرسون با ریکاردو جان، سرپرست  تماس گرفت تا بپرسید چرا اجازه استفاده کامل از ماسک صورت را ندارد ، جان به او گفته که من نمی توانم جلوی دین تو را بگیرم، اما اینجا جای دین نیست.

پس از این تماس این کارمند مسلمان به خارج از محل ساخت و ساز منتقل شده و به وی دستور داده شده که به جای آنکه روی سکو کار کند به بخش خدمات مشتری در ارتباط با مسافران منتقل گردد.

این کارمند مسلمان در دادخواست خود نوشته که این اقدام سرپرست «تلافی جویانه» بوده و تبعیض مذهبی محسوب می شود و خواستار خسارت شده است. 

حوزه

 

نوشتن نظر