ادعای کردهای سوریه: 785 داعشی از اردوگاه «عین عیسی» فرار کردند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ادعای کردهای سوریه: 785 داعشی از اردوگاه «عین عیسی» فرار کردند

ادعای کردهای سوریه: 785 داعشی از اردوگاه «عین عیسی» فرار کردند

يكشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» اعلام کردند که در حال تخلیه اردوگاه اسرای داعش در منطقه «عین عیسی» از بیم فرار آنها هستند.

شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» اعلام کردند که پس از حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه به منطقه «عین عیسی» در شمال استان رقه، ۷۸۵ تن از عناصر داعش از این اردوگاه فرار کرده‌اند.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، تشکیلات اداری کردهای سوریه اعلام کرده است که پس از فرار این عناصر تروریست‌ شروع به تخلیه اردوگاه اسرای داعشی کرده است و مدعی شد که حملات ارتش ترکیه و به تبعه آن فراری تعدادی از تروریست‌ها به احیای دوباره گروهک داعش کمک می‌کند.

این تشکیلات در بیانیه‌ای از جامعه جهانی، سازمان‌های حقوق بشری،شورای امنیت، ائتلاف ضد داعش، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب خواست تا هرچه سریع‌تر مانع از بروز فاجعه شوند.

نهاد موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» نیز خبر داد که نزدیک به ۱۰۰ تن از زنان و کودکان تروریست‌های داعش توانسته‌اند از اردوگاه «عین عیسی» فرار کنند. «رامی عبدالرحمن» مدیر این مرکز گفت که وضعیت داخلی اردوگاه متشنج است. در این اردوگاه ۱۰۰۰۰ تروریست داعشی به همراه خانواده‌هایشان زندانی هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نوشته است که عناصر کرد سوریه خود اقدام به آزادسازی زنان و کودکان داعشی در اردوگاه کرده‌اند. برخی منابع محلی نیز در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که فرار این تعداد داعشی عامدانه صورت گرفته است.

پیش از ظهر امروز منابع خبری از حرکت ارتش و گروهک تروریستی «ارتش آزاد» به سمت منطقه «عین عیسی» خبر دادند.

رئیس‌جمهور ترکیه عصر چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه با اسم رمز چشمه صلح خبر داد و به دنبال آن جنگنده‌های این کشور برخی مواضع ی.پ.گ را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می‌شود، هدف قرار داد.

فارس

نوشتن نظر