توطئه بزرگ سعودی ها در سوریه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»توطئه بزرگ سعودی ها در سوریه

توطئه بزرگ سعودی ها در سوریه

يكشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک منبع اطلاعاتی اردنی از توطئه یک سازمان امنیتی وابسته به شاهزاده سعودی بندر بن سلطان برای ایجاد بحران در سوریه و بی ثباتی این کشور پرده برداشت.

به گزارش مشرق به نقل از العالم، یک افسر اطلاعاتی اردنی که مخالف مشارکت در توطئه ضد سوریه و همچنین مخالف فعالیت های بندر بن سلطان در اردن است، فاش کرد که بندر گروه هایی لجستیکی در اختیار دارد که آزادانه در اردن فعالیت کرده، و از مرزهای اردن برای نفوذ به سوریه و اعزام نیروهای آموزش دیده و ارسال سلاح و مواد منفجره استفاده می کنند.

این افسر اطلاعاتی اردنی تاکید کرد: اقدام اردن در اعلام حمایت از سوریه و در عین حال بی توجهی به فعالیت شرکت های تلفن همراه بویژه شرکت تلفن همراه "اومنیه" بسیار تمسخر آمیز است.

وی افزود: این شرکت پوشش دهی خطوط تلفنی خود را تا اراضی سوریه تقویت کرده و با صدور مجوز نصب دستگاه های تقویت آنتن، کاری کرد که تلفن های همراه اردنی تا مرزهای دمشق پایتخت سوریه، آنتن داشته باشند.

بر اساس سناریوی کوتاه مدتی که برای بحران سازی در سوریه درنظر گرفته شده است، آن ها به دنبال تکرار تجربه موفقیت آمیز شهرهای درعا و دوما هستند؛ به این ترتیب که در جمعه آینده 8 آوریل ( 19 فروردین) عناصر تروریستی وابسته به بندر که در سوریه حضور دارند، دست به فاجعه هایی علیه تظاهرکنندگان می زنند، با این تفاوت که مقصد عملیات آن ها در جمعه آینده، شهرهای حلب و دمشق خواهد بود.

این اظهارات درحالی منتشر شد که دیروز (جمعه) در جریان حمله افراد مسلح نقابدار به تظاهرکنندگان در شهر درعا، 19 تن از نیروهای امنیتی شهید و ده ها تن دیگر مجروح شدند.

این منبع اطلاعاتی اردنی درباره جزییات این طرح خاطر نشان کرد: شماری از اعضای گروهک های وابسته به بندر که در سوریه مستقر هستند، در منطقه ای مشخص بسوی تظاهرکنندگان تیراندزای خواهند کرد.

وی افزود : بر اساس این طرح پس از تحریک گروهی از جوانان، مکانی برای برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز مشخص می شود، در همین راستا محل تظاهرات به گروهک مخفی اطلاع داده می شود تا افراد این گروهک بر فراز بامهای آن منطقه مستقر شوند.

این افسر اطلاعاتی اردنی تاکید کرد: وقتی نمازگزاران از مسجد خارج می شوند، گروهی برای تحریک مردم شعارهایی ضد نظام سوریه سر می دهند، این شعارها توسط "ایلی خوری" عامل سازمان سیا و شرکت او به نام "ساچی اند ساچی" که نامی تقلبی است، ساخته شده است.

این افسر اطلاعاتی خاطرنشان کرد: اگر تحریک کنندگان بتوانند صد نفر را جمع کنند ریختن به خیابان ها به هدف اول تبدیل می شود؛ هدف دوم درگیری با نیروهای پلیس و امنیتی است که به محل تظاهرات می آیند.

وی تاکید کرد: به محض آغاز درگیری تن به تن و پرتاب سنگ؛ همان طور که در درعا اتفاق افتاد ، افراد مسلح وارد عمل شده و بسوی تظاهر کنندگان تیراندازی می کنند، و شماری از مردم را کشته و یا زخمی می کنند. در همین حین گروه های دیگری که یکدیگر را نمی شناسند، به تخریب اموال عمومی می پردازند.

بر اساس این گزارش، خطرناکترین بخش این عملیات پخش شایعه است؛ عملیاتی که با کمک رسانه ها و شبکه های تلویزیونی مزدور در درعا با موفقیت انجام شد. در این عملیات پس از کشته و یا مجروح شدن شماری از شهروندان، شایعه هایی مبنی بر دست داشتن نیروها و مسئولان ارشد امنیتی در کشتار مردم پخش می شود.

این افسر اردنی خاطرنشان کرد: در شهر دوما پخش شایعه موجب ایجاد موجی از خشم و نفرت بین مردم به دلیل کشته شدن شماری از شهروندان شد.

بشار اسد رییس جمهوری سوریه در سخنان اخیر خود در پارلمان، حوادث اخیر در این کشور را یک توطئه بزرگ خارجی دانست که هر از چند گاهی در سوریه تکرار می شود.

نوشتن نظر