چرا آنجلینا جولی با حجاب می شود و به اسلام اظهار تمایل می کند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»چرا آنجلینا جولی با حجاب می شود و به اسلام اظهار تمایل می کند

چرا آنجلینا جولی با حجاب می شود و به اسلام اظهار تمایل می کند

شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۶
امتیاز این گزینه
(11 آرا)

نخستین بار این "جوزف نای"، از نظریه پردازان قدرت نرم بود که از عبارت حمله متقابل استفاده کرد. او تصریح کرد که ارتش آمریکا پس از جنگ سخت و حمله به کشورها، شروع به اعمال قدرت نرم و انجام اقداماتی از قبیل کمک های بشردوستانه می کند.

به گزارش الف ایالات متحده آمریکا توجه ویژه ای به کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا دارد. این توجه ویژه به دو دلیل عمده اعمال می شود. اول وجود ذخایر عظیم نفتی و معدنی و دوم تمرکز تمدن اسلامی در این کشورها.

آمریکا پس از آغاز قرن جدید و طی ۱۱ سال گذشته اقدامات زیادی را در قبال اعمال قدرت نرم در این کشورها انجام داد. حمله به افغانستان و عراق و اشغال این دو کشور، حمله به لیبی، حمله به بخش هایی از پاکستان، حمله به بخش هایی از یمن و ... از جمله فعالیت های آمریکا در زمینه اعمال قدرت سخت خود در این کشورهاست.

از سوی دیگر آمریکا در سایر کشورهای دو منطقه یاد شده که نیازی به جنگ احساس نکرد و یا توان آن را نداشت به اعمال قدرت نرم روی آورد و توانست در این زمینه توفیقاتی را نیز به دست آورد.

اشاره ما در اینجا به ماجرای مشکوک حضور بازیگران مشهور هالیوودی در کشورهای یاد شده است.

ایالات متحده برای بهره مندی از قدرت "دیپلماسی عمومی" که به تأثیرگذاری بیشتر قدرت نرم می انجامد و همچنین با تأسی به سیاست هایی از قبیل "تأثیرگذاری یک شهر پر نور بر فراز یک تپه" و "حمله متقابل" قصد دارد پس از حضور نظامی خود، به پاک کردن چهره خشن آمریکا و در ادامه تغییر باورهای مردم کشورها بپردازد.

البته این مقوله از گستردگی بسیار زیادی برخوردار است. مسائلی همچون اینکه دیپلماسی عمومی چیست و یا حمله متقابل چه معنایی دارد باید در گزارشهایی جداگانه بررسی شود. اما به طور خلاصه و فقط در مورد حمله متقابل باید گفت این راهبرد به این صورت عمل می کند که پس از حمله سخت به یک منطقه باید با انجام اقداماتی همچون فعالیت های بشردوستانه، به سایر اهداف دست یافت.

آمریکا قبل از آنجلینا جولی تجربه دیگری نیز در زمینه اعزام بازیگرانش برای دستیابی به هدف های خاص دارد.

"جورج کلونی"، این بازیگر مشهور هالیوودی بود که پس از سال ها حضور در سودان و دارفور، توانست سبب تجزیه سودان شود. او در طول این سال ها بارها به ملاقات روسای جمهور آمریکا رفت و حتی با ظاهری شبیه مردم سودان به اقصی نقاط این کشور نیز سفر کرد و سرانجام توانست دستاوردی بزرگ را در زمینه دستیابی آمریکا به مناطق نفتی سودان با جدایی دو قسمت این کشور فراهم کند.

اکنون نیز آمریکا با حربه ای دیگر به نام "آنجلینا جولی" وارد عرصه افغانستان، تونس، لیبی و عراق شده است. ورودی که البته پیش از آن و طی پروژه ای دیگر، عضو مشهور خانواده جولی ـ پیت را در فیلم سینمایی SALT به عنوان نجات بخش کشورهای خاورمیانه عنوان کرد. و امروز شاهد حضور گسترده این شخصیت سینمایی آمریکا در کشورهای یاد شده هستیم. (البته جولی در کشورهای دیگری نیز در قاره های مختلف دنیا برخی فعالیت های محدود را انجام می دهد که بعضا با اعتراضات مردم آن کشورها نیز مواجه شده است اما این فعالیت ها که برای گم کردن رد نیت اصلی او از حضور در کشورهای اسلامی، انجام می شود، پوشش خبری چندانی ندارد و از اهمیت به سزایی نیز برخوردار نیست.)

خانم جولی که این روزها از اسلام و حجاب نیز استقبال می کند و ضمن سرکشی به مردم تونس، خواستار کمک به لیبایی ها نیز هست، درست در کشورهایی گام بر می دارد که کشور متبوعش یا در روزگاری نزدیک در آنها دست به توحش و نسل کشی زده و یا هم اکنون مشغول همین اقدامات است.

امروز، خبرگزاری های دنیا در حالی عیادت جولی از آسیب دیدگان سیل پاکستان را منتشر می کنند که کشور اعزام کننده جولی هنوز مشغول کشتار مردم به وسیله هواپیماهای نظامی بدون سرنشین در پاکستان است.

این بازیگر زن هالیوودی در حالی امروز به کودکان عراقی و تونسی لبخند می زند که سربازان کشورش در عراق بیش از یک و نیم میلیون کودک و زن و مردم عراقی را کشتند و در تونس نیز سال ها رئیس جمهوری بر این کشور حکومت می کرد که جاسوس آمریکایی ها و منکوب کننده اسلام گرایان در این کشور بود.

آنجلینا جولی امروز اگرچه در ظاهر با عنوان سفیر سازمان ملل متحد، اما در باطن و در اساس به عنوان نماینده آمریکا در پیشبرد و تعمیق قدرت نرم ایالات متحده در کشورهایی عمل می کند که یا آمریکا آنها را دشمن می داند و یا به ذخایر نفتی و معدنی آنها چشم دوخته است.

این بحث البته ابعاد بسیار بیشتری نیز دارد. اینکه آمریکا در تلاش است تا باور مردم را در کشورهای اسلامی تغییر دهد. آنها امروز به وسیله رسانه های صهیونیستی خود از لزوم برگزاری جشنواره های فشن در کشوری همچون عراق و با اکثریت جمعیت شیعه خبر می دهند. آنها مشغول مطرح کردن نمادهای لاابالی گری و فساد در لیبی و کشورهای خیزش کرده ای همچون مصر هستند و در این میان راهبردی به نام "آنجلینا جولی" نقش کاتالیزور را در رسیدن آمریکا به این اهداف خود ایفا می کند.

13 نظر

 • لینک نظر عبدالصبور از مزار شریف سه شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۳ نوشته شده توسط عبدالصبور از مزار شریف

  به نظر من هم این یک روش است که میخواهند مسلمان را فریب بدهند وصرف به خاطر برآورد کردن اهداف شوم شان و اهداف پلید شان

 • لینک نظر فاطمه سه شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۱۳ نوشته شده توسط فاطمه

  تفسیر جالبی بود .
  در اینکه غربیها از هالیوود به عنوان
  یه ابزار برای رسیدن به منافعشون استفاده
  می کنن شکی نیست ولی استفاده از بازیگر...
  جالبه !
  راستی آدم چرا باید ابزار باشه؟؟؟

 • لینک نظر بنده خدا يكشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۲۳ نوشته شده توسط بنده خدا

  این یکی از شیوه های جلب توجه و جلب رضایت مسلمانان است برای مقاصد پلید خودشان. روزی می آیند فلان فوتبالیست را مسلمان جلوه می دهند و توجه مسلمانان را به آن جلب می کنند و ما هم خیلی دلخوش می شویم که به به! فلانی آمده مسلمان شده و همین باعث می شود که از میزان سوء نیتی که به آنها داریم (که زاییده اعمال خودشان است) کاسته شود.

 • لینک نظر عباس شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۱۵ نوشته شده توسط عباس

  باعرض سلامو خداقوت.
  به نظر بنده خیلی جذابتر باید باشه هم حداقل به خاطر قشنگی اسم سایت هم به خاطر در آخر الزمان(عج)قرار داشتن.اما بازم تشکر.انشالله که از سربازهای آقاباشیم در رکابشون.اللهم عجل لولیک الفرج(عج)

 • لینک نظر سعید دوشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۵:۲۴ نوشته شده توسط سعید

  سلام و خسته نباشید میگم به تمامی اعضا این گروه
  روشنگری شما ستودنی است . میخواستم اگر ممکن هست در مورد شبکه کثیف فارسی وان و سریالهای پخش شده و در حال پخش هم روشنگری بفرمائید . بقول دوستمون عده ای هستند که خودشون رو زدن به خواب . موفق باشید

 • لینک نظر ماه بانو يكشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۸ نوشته شده توسط ماه بانو

  تو موو ميبيني و من پيچش مو ...
  حكايت همينه ... خيلي ها هستن كه يا نميخوان بيدار باشن و هميشه خودشون رو به خواب ميزنن يا اينكه واقعا ساده ن ... من از روزي كه با فيلم هاي مستند و نشريه و كتب موعودي آشنا شدم واقعا به جرات ميگم كه حواسم هست ... ديگه كبك نيستم. خدا خيرتون بده ....

 • لینک نظر سلمان يكشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۵۵ نوشته شده توسط سلمان

  سلام خسته نباشید.بازهم ازاین دست خبرهارابیان کنید

 • لینک نظر جویای حقیقت پنجشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۰ نوشته شده توسط جویای حقیقت

  سلام ممنون از تفسیر های جالب خبری تون کمتر سایتی رو دیدم که در دادن اخبار جانب صداقت رو رعایت کنه امام مهدی پشت و پناهتون انشاءالله

 • لینک نظر maryampainter چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۳۷ نوشته شده توسط maryampainter

  سلام من در حدود چند هفته پیش در بی بی سی فارسی حضور این خانم رو دیدم برام خیلی سنگین بود ماده گرگی رو میدیدم که با یک پیر زن ساده روستایی افغانی صحبت می کرد و از احساسات پاک و معصوم این مردم سوء استفاده می کنند و با خود م فکر می کردم در پس پرده حضور این زن چه چیز ی خوابیده واین مثل قضیه شایعه مسلمان شدن جکسون پراز فتنه بود ، هست ،و خواهد بود

 • لینک نظر رضا چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۵۰ نوشته شده توسط رضا

  چرا شما اینقدر به غربیها بدبین هستید و همه را ایادی شیطان میدانید؟

 • لینک نظر مهدی چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۹ نوشته شده توسط مهدی

  سلام اطلاع رسانی تون خیلی خوب.راستی امروز اولین بار که تو سال90وارد سایتتون شدم خیلی جالبه(خداقوت)

 • لینک نظر محمد دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۰ نوشته شده توسط محمد

  سلام. هم نشریتون قشنگه و هم سایتتون.آیا صفحه عضویتی در سایتتون وجود داره .آیا سامانه پیام رسانی هم دارید .لطفاَ راهش رو بگین. ممنون.( الهم عجل لولیک الفرج )

 • لینک نظر shm دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۵ نوشته شده توسط shm

  سلام.
  برای عضویت در سایت موعود راهی هست

نوشتن نظر