آوازخوانی خلبان آمریکایی در حین کشتن مردم افغانستان + فیلم
موقعیت شما: صفحه یک»تلفن همراه»کلیپ‌های غرب‌شناسی»آوازخوانی خلبان آمریکایی در حین کشتن مردم افغانستان + فیلم

آوازخوانی خلبان آمریکایی در حین کشتن مردم افغانستان + فیلم

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۰
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

به گزارش موعود  به نقل از شبکه خبری راشاتودی، جدیدترین واقعه‌ای که درباره سربازان آمریکا در افغانستان جنجال آفریده است، انتشار فیلمی از یک خلبان آمریکایی است که درست در لحظه‌ای که موشکی را به خاک افغانستان پرتاب می‌کند در حال آوازخوانی و خوش‌گذارانی است.
این فیلم که روی سایت liveleak قرار داده شده است، در حال حاضر به جنجال‌های دیگری درباره رفتار سربازان آمریکایی در افغانستان دامن زده است که پیش از این نیز موضوع رسوایی‌های زیادی درباره رفتار رقت‌انگیز این سربازان با افغانی‌ها بوده است.

 


این ویدئو که از کابین خلبان یک فروند بالگرد آپاچی AH64 گرفته شده است حمله هوایی به یکی از جاده‌های افغانستان را نشان می‌دهد.
چنانکه در این فیلم دیده می‌شود، خلبا‌ن‌ها مواضع مورد نظر را نشانه‌گیری می‌کنند و سپس یک فروند موشک «هلفایر» را به سمت آن پرتاب می‌کنند.
مواضع مورد نظر به صورت نقاط سفید کوچکی در وسط جاده دیده می‌شوند.
در زیرنویس این ویدئو در سایت LIveleak نوشته شده است: «در حالی که کشاورزان بی‌گناه در ولایت وردوک در وسط جاده در حال گشت‌زنی و کاشت دانه‌های خشخاش بودند، خلبان‌های بالگرد آپاچی به آنها رسیدند.آنها هماهنگ با نیروهای زمینی این تهدید را با یک فروند موشک آتشین یک کیلوگرمی «هلفایر» از بین بردند.»
«در دقیقه 1:39 این فیلم می‌توانید صدای خلبان را بشنوید که آهنگ «Bye Bye Ms. American Pie» را می‌خوانند و بعد انفجار... بقیه ماجرا تاریخ است. لذت ببرید و روز 4 جولای [روز جشن استقلال آمریکا] بر شما مبارک باشد.»
راشاتودی می‌نویسد البته اینکه مواضع مورد نظر که به صورت نقاط سفید دیده می‌شوند واقعاً کشاورزانی باشند که در حال کاشتن خشخاش هستند را نمی‌توان به طور مستقل مورد تأیید قرار داد.
در ادامه فیلم، در حالی که بازماندگان شلیک موشک مورد نظر می‌دوند تا در ساختمان‌های اطراف پناه بگیرند، خلبان‌ها حمله به نطقه مورد نظر را با شلیک‌های سبک‌تر ادامه می‌دهند؛ در بخشی از این شلیک‌ها به سمت افراد، یکی از خلبان‌ها با خونسردی به خلبان دیگر می‌گوید: You missed؛ (یعنی تیرت خطا رفت).
نکته دیگر در این فیلم جای دیگری از آن است که یکی از افراد در ساختمانی در اطراف پناه می گیرد؛ در اینجا خلبان مورد نظر که احتمالاً همان خلبانی است که آواز می‌خواند از دیگری می‌پرسد: I have eyes on the building. You want me to shoot the building? (یعنی حواسم به آن ساختمان هست؛ می‌خواهی ساختمان را بزنم؟)
خلبان دیگر به این سؤال پاسخ منفی می‌دهد.
مورد مذکور آخرین رسوایی از دسته رسوایی‌هایی است که نیروهای نظامی آمریکا را به تحقیق در خصوص رفتار سربازانش وادار کرده است.
در فیلم دیگری از همین دست که با زهم وب‌سایت Liveleak آن را منتشر کرد، سربازان آمریکایی در حال ادرار کردن روی اجساد کشته‌شدگان افغانی دیده شدند.
در این فیلم در حالی که سربازان این عمل شنیع و ضد انسانی را انجام می‌دهند می‌گویند: «دوست من، روز خوبی داشته باشی».

موعود/دانلود

فیلم های مرتبط

Dim lights

نوشتن نظر