تلاش العربیه برای تفرقه میان شیعه و سنی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تلاش العربیه برای تفرقه میان شیعه و سنی

تلاش العربیه برای تفرقه میان شیعه و سنی

جمعه ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش مشرق به نقل از زاهدان پرس، شبکه العربیه برای توجیه حضور نظامیان عربستان سعودی همواره مسئله بحرین را یک اختلاف مذهبی و طابفه ای مطرح کرده است و ان را در قالب همکارهای شورای خلیج فارس توجیه می کند.

این شبکه مورد تقدر صهیونیست ها در جدیدترین اقدام خود برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی در منطقه خاورمیانه که همواره به عنوان یکی از سناریوهای امریکایی ها در سالهای اخیر و علی الخصوص پس از حوادث اخیر خاورمیانه و شمال آفریقا برای کنترل حوزه منطقه مطرح بوده است؛ با گفتگو با یک روزنامه نگار افراطی کویتی ایران را تلاش برای صدور تشییع متهم کرد.

حمد جارالله سردبیر روزنامه سیاست کویتی در این گفتگو تحریک آمیز به شبکه العربیۀ گفت: زمانی که –امام- خیمنی آمد تلاش کرد با قدرت نظامی انقلابش را به جهان اسلام صادر کند اما هنگامیکه در جنگ عراق شکست خورد و نتوانست از راه جنگ به اهداف صفوی خود برسد با تلاشهای تبلیغاتی و فرهنگی به این هدف یعنی صدور تشیع صفوی فارسی ادامه داد.

وی همچنین در مقاله ای که در روزنامه سیاست نوشته است گفته است که سیاست توسعه طلبانه ایران یک کابوس نیست و این طور نیست که عداوتی با ایران داریم و ایران را متهم می کنیم بلکه این تجربه تلخی است که ما شاهد آن هستیم و رفتار و کردار ایران سبب شده است که مردم عرب نگران توسعه طلبی های ایران باشند تا اندازه ای که ایران می خواهد جنگ را به سرزمین وحی بکشاند.

جارالله در مقاله اش شیعیان را در لبنان و در بحرین را با برامکه که در حال توطئه در دربار خلیفه عباسی هارون رشید بودند تشبیه داد و گفت دقیقا مزدوران شیعه در لبنان و بحرین همان سیاسیتهای فارسهای صفوی را به پیش می برند!

نوشتن نظر