صاحب فتوای قتل نامزد ریاست جمهوری می شود
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»صاحب فتوای قتل نامزد ریاست جمهوری می شود

صاحب فتوای قتل نامزد ریاست جمهوری می شود

چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

'محمود عامر' یکی از شیوخ سلفی الازهر مصر که ریختن خون 'محمد البرادعی' را مباح اعلام کرده بود،در صدد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.  

به گزارش ایرنا، روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط روز چهارشنبه با اعلام این خبر، افزود: عامر با اعلام اینکه در صدد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر است، صدور فتوا اخیر مبنی بر مباح بودن ریختن خون شخصیت های سرشناس مصری مانند البرادعی یا شیخ 'یوسف القرضاوی' رییس اتحادیه علمای مسلمان را به دلیل تحریک مردم به انقلاب علیه نظام مبارک را تکذیب کرد.

به این ترتیب وی نیز به فهرست 12 نفری شخصیت های مصری افزوده می شود که از تصمیم برای رقابت آینده بر سر ریاست جمهوری مصر خبر داده اند.

از سرشناس ترین این افراد، 'عمرو موسی' دبیر کل اتحادیه عرب، 'محمد البرادعی' مدیر سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی و نیز 'عبدالله الاشعل' معاون وزیر امور خارجه پیشین مصر هستند.

عامر در عین حال گفت: اگر ارتش نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی نکند، خود نامزد انتخابات خواهد شد.

وی در مورد درخواست از شورای عالی نظامی مصر مبنی بر معرفی یکی از فرماندهان ارتش به عنوان نامزد با وجود حضور کسانی مانند موسی، البرادعی و الاشعل گفت:می خواهم یک نفر از نهاد نظامی رییس جمهوری مصر شود، زیرا نظامیان در این دوره انتقالی از نظم ، دوراندیشی و قدرت در اختیار گرفتن زمام امور کشور برخوردار بوده اند.

ییس سابق جمعیت انصار السنه در دمنهور واقع در شمال غربی قاهره در مورد انگیزه خود همچنین گفت، نامزدی برای تمام گروه های مردمی آزاد است و من نیز یکی از آنان هستم و حق دارم خود را نامزد کنم.

وی با اظهار بی اطلاعی از برنامه های سایر نامزدهای انتخاباتی گفت: یکی از آنان را که برنامه انتخاباتی قوی داشته باشد و در خدمت مردم مصر باشد، انتخاب خواهد کرد.

وی در عین حال گفت: نامزد انتخابی نیروهای مسلح، شایسته ریاست مصر است. 

نوشتن نظر