رجعت و ويژگي‌هاي آن
موقعیت شما: اخبار»اخبار آخرالزمان» رجعت و ويژگي‌هاي آن

رجعت و ويژگي‌هاي آن

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)

لطفاً توضيحي در مورد رجعت و ويژگي‌هاي آن بفرماييد؟


اساساً جهان به دست حضرت امام زمان(ع) وارد مرحله جديدي مي‌شود. نه اينكه پيشرفت حاصل مي‌شود بلكه اساساً چيز ديگري به وجود مي‌آيد. آن زمان است كه علوم بيست‌وپنج برابر مي‌شود. تصور كنيد مثلاً علم طب بيست‌وپنج برابر شود. اين اتفاق در علوم مختلف رخ مي‌دهد. زندگي بر روي زمين معناي ديگري پيدا مي‌كند. ارتباطات انساني دگرگون مي‌شود.

انسان‌ها مي‌توانند با ديگر كرات ارتباط برقرار كنند، من معتقدم كه در مدت حكومت حضرت پيشرفت‌هاي عظيمي حاصل مي‌شود و رفت و آمد به عوالم ديگر معمولي مي‌شود. از آنجا كه رفت و آمد به عوالم ديگر عادي مي‌شود لذا بعد از وفات حضرت مهدي(ع) امام حسين(ع) به اين عالم وارد مي‌شود و خودش مراسم كفن و دفن حضرت را انجام مي‌دهد. پس از آن مدتي حكومت مي‌كند. پس از ايشان دوازده نفر از فرزندان حضرت و تا آخر... پس ارتباط عوالم با هم طبيعي و عادي مي‌شود، اين همان رجعت است.

⁉️اينكه در مورد رجعت آمده است كه برخي از مؤمنين و برخي از اشقيا رجعت مي‌كنند، آيا رجعت با اين تعبير، قبل از ظهور است يا پس از آن؟

بعد از ظهور 313 نفر از سراسر دنيا جمع مي‌شوند اينها زنده‌اند. بعدش يك نوع از ياران حضرت از قبورشان زنده مي‌شوند، اين رجعت است. به آن مي‌گويند رجعت صغري، يعني رجعت بعضي از افرادي كه به درجه ياران حضرت رسيده‌اند.

⁉️آيا همه معصومين رجعت كرده و به حكومت مي‌رسند؟

روايتي هست كه سندش صحيح است: «اول من يرجع الامام الحسين(ع)»؛ اولين كسي كه رجعت مي‌كند امام حسين(ع) است و تا هنگام پيري حكومت مي‌كند و در همان كربلا هم دفن مي‌شود. پس از آن معلوم نيست چه اتفاقي مي‌افتد. دوازده امام پس از آن حكومت مي‌كنند. شايد حكومتشان هزار سال طول بكشد.

نوشتن نظر