القاعده در برزیل هم فعال شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»القاعده در برزیل هم فعال شد

القاعده در برزیل هم فعال شد

يكشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
یک مجله خبری گزارش داد، عوامل القاعده در برزیل در حال طراحی نقشه برای حملات و جذب نیرو هستند و این موضوع نگرانی مردم برزیل را نسبت به اوضاع امنیتی افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: مجله "وجا" در نسخه اینترنتی خود گزارش داد، در برزیل دست کم 20 تن در حال همکاری با القاعده و سه گروه افراطی دیگر که در این کشور به صورت پنهانی فعالیت می‌کنند، هستند.

این نشریه در گزارش خود نوشت، این عوامل در حال جمع آوری پول و طراحی حملات به مناطقی در خارج از این کشور هستند. این مجله به گزارش‌های پلیس برزیل و دولت آمریکا اشاره کرد، اما جزییاتی در خصوص هدف حملات و نیز عوامل ارائه نداد.

آمریکا اعلام کرد که شبه نظامیان افراطی در منطقه در مرزهای برزیل، پاراگوئه و آرژانتین مشغول به فعالیت هستند.

برزیل این موضوع را رد کرده و درعین حال اعلام کرده، از این موضوع آگاهی دارد که برخی از لبنانی‌های مقیم برزیل به طور قانونی مبالغی را به خاورمیانه انتقال می‌دهند.

روابط برزیل و آمریکا از زمانی که دیلما روسف به عنوان رئیس جمهور برزیل مشغول به کار شده توسعه یافته است.

مجله وجا گزارش داد، یکی از این افراد لبنانی که از سال 1998 در برزیل به سر می برد، یکی از مهم ترین اعضای القاعده بوده و در 17 کشور با شبه‌نظامیان همکاری داشته است.

این فرد لبنانی که خالد حسین علی نام دارد، در ماه مارس سال 2009 به مدت کوتاهی در برزیل دستگیر شد. دستگیری وی پس از بررسی های پلیس و یافتن متون و تصاویر مربوط به اعضای القاعده از خانه وی صورت گرفت.

نوشتن نظر