گزارشی از میزگرد 'دیپلماسی فیلم اسراییل ' در لس انجلس
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»گزارشی از میزگرد 'دیپلماسی فیلم اسراییل ' در لس انجلس

گزارشی از میزگرد 'دیپلماسی فیلم اسراییل ' در لس انجلس

شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش مشرق، رژیم صهیونیستی میزگردی را در شهر لس آنجلس، تحت عنوان "دیگر غریب نیست: اسرائیل، رسانه و جهان" برگزار نمود و در آن به این موضوع پرداخت که چگونه صنعت فیلم اسرائیل می تواند به این رژیم برای شکل دادن تصویر خود در جهان کمک کند؟
"دیگر غریب نیست" عنوان مستندی از رژیم صهیونیستی است که برنده جایزه اسکار 2011 مستند کوتاه شد.
در این فیلم داستان کودکانی از 48 کشور مختلف که در مدرسه ای در تل آویو اسراییل مشغول به تحصیل بوده و بسیاری از آنان با فرار، نسل کشی، جنگ و گرسنگی به اسرائیل رسیده اند به تصویر کشیده شده است.
روز دوشنبه 28 مارس میزگردی با عنوان "دیگر غریب نیست: اسرائیل، رسانه و جهان" به میزبانی نویسنده فیلمنامه دانیل هاوسمن و بینا لا، در شهر لس آنجلس آمریکا تشکیل شد. شرکت کنندگان در مورد اینکه چگونه صنعت فیلم اسرائیل می تواند به این رژیم برای شکل دادن تصویر خود در جهان کمک کند؛ به بحث و تبادل نظر پرداختند.
نوا تیشبی بازیگر و تهیه کننده، لیور ساسون وابسته فرهنگی اسرائیل در کنسولگری اسرائیل در لس آنجلس و نائومی لیت دستیار کارگردان در مرکز دیپلماسی عمومی یو اس سی به عنوان کارشناسان امر، در این میزگرد حضور داشتند.

اسرائیل، رسانه و جهان: چشم انداز رژیم
لیور ساسون، عضو فرهنگی کنسولگری اسرائیل در لس آنجلس ، پیش از این چشم انداز رژیم صهیونیستی در مورد قدرت نرم سینمای اسرائیل به عنوان وسیله ای برای اطلاع رسانی به مخاطبان خارجی در مورد جامعه اسرائیل را تبیین کرده است.
او در این میزگرد درباره حمایت رژیم صهیونیستی از صنعت فیلمسازی این رژیم و همچنین فیلم هایی که با تامین مالی رژیم صهیونیستی تهیه شده ولی با این حال تصویر مثبتی از آن ارائه نمی دهد بحث نمود.
لیور همچنین به بررسی مسائل مربوط به مهاجرت در اسرائیل و همچنین تلاش برای تقویت دیپلماسی عمومی اسرائیل پرداخت.

اسرائیل، رسانه و جهان: دیدگاه یک کارگردان
نوا تیشبی، بازیگر و تهیه کننده اسرائیلی، دیدگاه خود را در مورد قدرت نرم سینما و تلویزیون اسرائیل به عنوان وسیله ای برای اطلاع رسانی به مخاطبان خارجی در مورد جامعه اسرائیل بیان نمود.
نوا انگیزه یک فیلمساز برای ساخت فیلم و اینکه آیا وی به تصویر ارائه شده از اسرائیل توجهی می کند یا نه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

اسرائیل، رسانه‌ها و جهانی: چشم انداز علمی
نائومی لیت، دستیار پژوهش و انتشارات مرکز دیپلماسی عمومی یو اس سی، یک دیدگاه علمی در مورد نحوه تاثیر فیلم و فرهنگ بر تصویر بین المللی یک کشور ارائه داد.
او به بررسی فیلم های رژیم صهیونیستی پرداخت و تاثیر مثبت و منفی آنها بر تصویر جامعه اسرائیل و چگونگی تاثیر این فیلم ها بر تصویر رژیم صهیونیستی در مقابل مخاطبان مختلف را بررسی نمود.
نائومی لیت در مورد ابزارهای دیپلماسی عمومی که رژیم صهیونیستی می تواند برای ارائه یک تصویر مثبت در سطح جهان استفاده کند و اینکه چگونه سینما می تواند یکی از جنبه های کلیدی تلاش های رژیم صهیونیستی برای معرفی خودش باشد به بحث و بررسی پرداخت.

تاریخ آخرین به روز رسانی شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۸

نوشتن نظر