شکایت یک‌صهیونیست از فیس‌بوک برای قرار دادن صفحه انتفاضه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»شکایت یک‌صهیونیست از فیس‌بوک برای قرار دادن صفحه انتفاضه

شکایت یک‌صهیونیست از فیس‌بوک برای قرار دادن صفحه انتفاضه

شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

براساس اسناد دستگاه قضایی آمریکا که پایگاه اینترنتی تک کرانچ "TechCrunch" از آن پرده برداشت، شبکه اجتماعی فیس بوک و مارک زوکربرگ "Mark Zuckerberg" از بنیانگذاران آن به سبب قرار دادن صفحه ای که در آن انتفاضه سوم علیه رژیم صهیونیستی درخواست شده بود، با شکایتی در دستگاه قضایی آمریکا مواجه شده اند. این صفحه حدود نیم میلیون عضو داشت.

این صفحه پس از آنکه اسرائیل با مدیریت فیس بوک تماس گرفت و اعلام کرد محتوای آن خواستار کشتن اسرائیلی ها و یهودیان است، از فیس بوک حذف شد.

براساس اسنادی که در پایگاه اینترنتی تک کرنچ منتشر شد، لاری کلیمن شاکی اسرائیلی به یکی از دادگاه های واشنگتن پایتخت آمریکا شکایت و یک میلیارد دلار تقاضای غرامت کرد.

کلمین خود را یک شهروند آمریکایی یهودی تبار معرفی کرده است که نگران امنیت اسرائیل و همه ملت ها است. هرچند که فیس بوک این صفحه را برداشته است، لاری کلیمن عقیده دارد مدیریت این شبکه اجتماعی با ندادن پاسخ سریع به درخواست ها برای بسته شدن این صفحه، از خود سهل انگاری نشان داده اند. فیس بوک به نوبه خود این اتهامات را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این صفحه ششم مارس بر روی فیس بوک قرار گرفته و خواستار برپایی انتفاضه سوم یعنی قیام جدیدی علیه اشغالگری اسرائیل از 15 مه یعنی تاریخ تشکیل رژیم صهیونیستی که فلسطینیان آن را یوم النکبه می نامند، شده بود. انتفاضه اول دسامبر 1987 آغاز شد و تا زمان توافقنامه های مربوط به خودگردانی سرزمین های فلسطینی در سال 1993 ادامه یافت.

انتفاضه دوم سال 2000 آغاز شد و پس از پنج سال به صورت تدریجی متوقف شد.

نوشتن نظر