اقدام کثیف "صالح" برای باقی ماندن در قدرت
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اقدام کثیف "صالح" برای باقی ماندن در قدرت

اقدام کثیف "صالح" برای باقی ماندن در قدرت

پنجشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
علی عبدالله صالح رئیس‏جمهور یمن برای آنکه به غربی‏ها بفهماند که او تنها کسی است که می‏تواند القاعده را در یمن بی‏خطر نگه دارد، اجازه داد تا افراطیون استان أبین را مستقل اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ افراطیون وابسته به القاعده روز گذشته استان جنوبی أبین در یمن را مستقل اعلام کرده و نام آن را "امارت اسلامی" نهادند.
این استقلال در حالی شب گذشته به دست آمد که تعداد زیادی از گروه‏های شبه‏ نظامی القاعده با حمله به استانداری أبین، آن را تصرف کرده و از طریق رادیوی محلی استقلال این استان و اطلاق نام "امارت اسلامی" بر آن را اعلام کردند.

در پی این اعلام، تعداد زیادی از مردم به خیابان‏ها ریخته و با تصمیم القاعده مخالفت کردند که شبه‏ نظامیان با آتش گشودن به روی معترضان، بیش از یکصدوبیست نفر را کشته و صدها تن دیگر را زخمی و مجروح کردند.

همچنین حاکمان افراطی جدید أبین، از طریق رسانه‏های محلی با اعلام اینکه از این پس امارت اسلامی با قوانین شریعت اسلامی اداره می‏شود(!)، از زنان خواستند دیگر جز برای انجام کارهای ضروری آن هم با همراهی یکی از محارم خود از خانه‏ هایشان خارج نشوند. این تصمیم علاوه بر آنکه با مخالفت گسترده مردم یمن روبه‏رو شده، حساسیت غربی‏ها را نیز واداشته است. به گونه‏ ای که احتمال حمایت از صالح برای پیروزی بر القاعده را افزایش داده است.

بسیاری این اقدام القاعده را از پیش هماهنگ شده و با توافق قبلی میان رهبران القاعده و دیکتاتور یمن می‏دانند. این اقدام کثیف صالح برای آن است که به غربی‏ها بفهماند او تنها کسی است که می‏تواند خطر افرط‏گرایی و نظامی‏گری القاعده را کنترل کند.

استان أبین در جنوب یمن و در حاشیه خلیج عدن، از مناطق مورد علاقه القاعده ‏ای‏ها در شبه ‏جزیره و یکی از مهمترین پایگاه‏ های آنهاست. در طول سال‏های اخیر رئیس ‏جمهور یمن با دریافت مبالغ کلانی از غربی‏ها با نام مبارزه با تروریسم، ظاهرا سعی در آرام نگه داشتن أبین داشته است. اما این اقدام اخیر او، سبب شده تا همگان پی به روابط پنهانی او با رهبران القاعده ببرند. "بن‏ لادن" رهبر اصلی جنبش القاعده متولد استان أبین است.

نوشتن نظر