فشار اسرائیل به فیس بوک برای حذف صفحه فراخوان انتفاضه سوم
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»فشار اسرائیل به فیس بوک برای حذف صفحه فراخوان انتفاضه سوم

فشار اسرائیل به فیس بوک برای حذف صفحه فراخوان انتفاضه سوم

يكشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۰
امتیاز این گزینه
(2 آرا)
به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، اسرائیل خواستارحذف صفحه فراخوان انتفاضه سوم فلسطین از فیس بوک شد.

اسرائیل از مدیر ارشد اجرایی شرکت فیس بوک، مارک زوکربرگ، خواست تا این شرکت صفحه مربوط به حمایت 230000 از فراخوان انتفاضه فلسطین در تاریخ 15 مه را حذف کند.

روز گذشته یولی ادلشن، وزیر یهودیان خارج ازکشور و دیپلماسی عمومی، در نامه ای الکترونیکی به رسانه ها نوشت: این صفحه شامل سخنرانی و کلیپ هایی است که خواستار کشتار یهودیان و اسرائیلی ها و "آزادسازی" بیت المقدس و فلسطین از طریق اعمال خشونت می باشد.
ادیلشن گفت: "به عنوان مدیر عامل و موسس فیس بوک مستحضر هستید که این سایت از پتانسیل بسیار زیادی برای گردهماوری توده مردم برخوردار است و از این بابت همه ما خدا را شاکریم. با این حال، این توانایی بالقوه در برخی موارد مانند آنچه که در این صفحه در خصوص تحریک مردم برای خشونت وحشیانه بیان شده می تواند باعث آسیب جدی نیز باشد.

این گزارش می افزاید: رسانه های اجتماعی و دیگر منابع اطلاعاتی آنلاین در قیام  مردم تونس، مصر، بحرین، و لیبی با همکاری توییتر، یوتیوب و فیس بوک در انتشار اخبار و هماهنگی تظاهرات نقش محوری داشته اند.

دبی فراست، سخنگوی فیس بوک، طی یک نامه الکترونیکی در جواب اظهار داشت: "این که برخی از نظرات و مطالب ممکن است برای اشخاص خاصی ناراحت کننده باشد؛ مانند انتقاد از فرهنگ، کشور، مذهب، شیوه زندگی، و یا ایدئولوژی سیاسی خاص، به تنهایی دلیلی برای حذف بحث مذکور نمی باشد."

وی گفت: "ما قویا اعتقاد داریم که کاربران فیس بوک باید توانایی ابراز نظرات خود را داشته باشند، لذا ما سعی نمی کنیم تا گروه ها و یا محتوای صفحاتی که بر علیه کشورها، مذاهب، نهادهای سیاسی، و یا ایده ها خاص صحبت می کنند را حذف نمائیم."

بلومبرگ می افزاید: نامه ادیلشن زمانی نوشته شد که انفجار بمب در بیت المقدس یک کشته و حداقل 30 نفر مجروح برجای گذاشت. خشونت میان اسرائیل و گروه  حماس که نوار غزه را در دست دارد نیز افزایش یافته است. حداقل هفت فلسطینی از جمله چندین غیر نظامی در این هفته در حملات اسرائیل برای متوقف کردن حملات موشکی حماس کشته شده اند.

نوشتن نظر