رسانه ملی باز هم هولوکاست را تأیید کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»رسانه ملی باز هم هولوکاست را تأیید کرد

رسانه ملی باز هم هولوکاست را تأیید کرد

جمعه ۰۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

شبکه اول رسانه ملی در اقدام عجیب فیلم سینمایی شاتر آیلند را که به مسأله قربانیان یهودی اردوگاه داخائو طی جنگ جهانی دوم می‌پردازد، در دو روز متوالی پخش کرد.

به گزارش مشرق، یکشنبه 29 اسفند شبکه اول تلویزیون جمهوری اسلامی برای دومین بار فیلم سینمایی شاتر آیلند را که به روی آنتن فرستاد. شاترآیلند داستان یک سرباز بازمانده امریکایی از جنگ جهانی دوم است که در عملیات آزاد سازی اردوگاه داخائو شرکت داشته است. او که از جنایات نازی ها علیه یهودیان در این اردوگاه به شدت متأثر شده است. دچار نوعی بیماری روانی میشود که در سالهای آینده او را همراهی میکند. همین بیماری سبب میشود بدون اراده دست به قتل همسر خود بزند. او که به شدت گرفتار توهمات روزمره خویش است در یک بیمارستان روانی ویژه واقع در شاترآیلند تحت درمان قرار دارد.
داخائو نام اردوگاه و منطقه دورافتاده ای در شمال شهر مونیخ آلمان است که به عنوان یکی از مراکز نسل کشی یهودیان طی جنگ جهانی دوم همواره از سوی دستگاه رسانه ای صهیونیسم زنده نگه داشته می¬شود.
شاترآیلند آیلند نه تنها به طور صریح نسل کشی یهودیان موسوم به هولوکاست را مورد تأیید قرار میدهد و عمق فجایع انسانی علیه آنها را به اندازه ای نشان میدهد که سبب بیماری روانی شاهدان آن شده است بلکه به طور ضمنی امریکا را نیز به عنوان طرف بیگناه و منجی در جنگ دوم جهانی به مخاطبان خود معرفی مینماید.
انتخاب این فیلم برای پخش در سالروز حمله امریکا به عراق تداعی‌گر نوعی تأیید برای حضور نظامی این کشور در دیگر مناطق جهان برای مبارزه با دیکتاتورهای جنایت کار است. انتخاب این فیلم در تاریخ مذکور از آن جهت بیشتر قابل توجه است که روایت و ژانر فیلم فاقد عناصر شاد و جذاب متناسب با تعطیلات نوروز است و داستان در فضایی سرد و رازگونه و غم انگیز پیش میرود.

نوشتن نظر