ناصر العمر؛ مفتی فحشا و سنگدلی
موقعیت شما: مطالعات فرهنگی»وهابیت»ناصر العمر؛ مفتی فحشا و سنگدلی

ناصر العمر؛ مفتی فحشا و سنگدلی

جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

ناصر عمر در شبکه ماهواره‌ای «وصال» که نزدیک به گروه‌های تکفیری تندرو در «سوریه» است، از انتقادات وارده به فتوای جهاد نکاح گله کرد و گفت: برخی افراد، انتقادات شدیدی را به فتواهایی دارند که به برادران مجاهد، اجازه جهاد نکاح می‌دهد؛ امّا جالب است که کسی، کشتار صورت گرفته توسط سوریه را به یاد نمی‌آورد و از آن گله‌ای نمی‌کند.

شیخ ناصربن سلیمان العمر، دبیركلّ «بنیاد مسلمانان عربستان سعودی» و از چهره‌های سرشناس تندرو و افراطی وهّابی است.

زندگینامه
کودکی
ناصربن سلیمان‌بن محمّدالعمر(متولّد 1373هـ .ق./ 1952م.) در روستای «مریدسیه» وابسته به شهر «بریده» در منطقه «القصیم» به دنیا آمد.

تحصیلات
دوران دبیرستان خود را در سال 1390 هـ .ق. در «مركز علمی ریاض» به پایان رساند. سپس در سال 1394 هـ .ق. تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشكده فقه به پایان برد و ژس از آن، به عنوان مربّی در «دانشكده اصول دین، بخش علوم قرآنی» در «دانشگاه اسلامی محمّدبن سعود» انتخاب گردید.
در سال 1979 م. فوق لیسانس خود را از «دانشكده اصول دین» بخش علوم قرآنی و در سال 1984 م. دكترای خود را از همین دانشكده اخذ نمود. در سال 1404 هـ .ق. به عنوان استادیار و در سال 1410 هـ .ق. به دانشیاری ارتقا یافت و در سال 1414 هـ .ق. به درجه استاد تمامی نائل گردید.

تألیفات
کتب

ناصر العمر تاكنون تألیفات متعدّدی داشته است كه مهم‌ترین آنها عبارتند از:
• «اعتدال در اسلام»،
• «عهد و پیمان در قرآن كریم»،
• «سعادت بین توهّم و حقیقت»،
• «نگاهی راهبردی به مسئله فلسطین»،
• «الوسطیه فی القرآن الكریم»،
• «سوره الحجرات دراسه تحلیلیه و موضوعیه»،
• «العهد و المیثاق فی القرآن الكریم»،
• «تحقیق و دراسه جزء اوّل (لباب التفسیر) محمودبن حمزه الكرمانی،
• فقه الاستشاره»،
• «فرغ من شرح مسلم من منظور تربوی و هو فی طور المراجعه و التصحیح»،
• «آیات للسائلین و هو مجلد حوی تفسیراً تحلیلیاً موضوعیاً لسوره یوسف».

مناصب
ـ دبیركلّ بنیاد مسلمانان عربستان سعودی،
ـ وی هم‌اكنون در سمت ناظر كلّی پایگاه اینترنتی «مسلم نت» فعّالیت می‌كند.

فعّالیت سیاسی
به لحاظ سیاسی، شیخ ناصر العمر به جریان الصحوه نزدیك است. جریان الصحوه جریانی است كه تلاش می‌كند میان وهّابیت و اخوان المسلمین پیوند برقرار سازد. مسئولان قطری، از وی به شدّت حمایت می‌کنند.

جریانات سیاسی عربستان
جریان دینی در «عربستان سعودی» به سه دسته تقسیم می‌شود:
دسته اوّل، علمای درباری؛
دسته دوم، علمای الصحوه، مانند محمّد العریفی، سلمان العوده، سفر الحوالی و ناصر العمر که دارای پایگاه مردمی هستند، امّا تمایلی به درافتادن با رژیم ندارند و حتّی بعضاً مخالفت خود با هرگونه تظاهرات در عربستان را اعلام می‌دارند؛
و دسته سوم، شیوخ انقلابی شامل سلیمان العلوان، عبدالعزیز الطریفی، خالد الراشد و ناصر الفهد هستند.

فتاوا و مواضع شنیع و هولناک ناصر العمر
• دشمنی با اهل بیت(ع) و حرم‌های ایشان؛
• عاشورا روز جشن و سرور است.
ناصر عمر در جسارتی آشكار به شیعیان، آنها را متّهم می‌كند كه عاشورا را تبدیل به روز عزا و ماتم كرده‌اند؛ امّا در واقع، عاشورا روز پیروزی و شادمانی است!!!
این شیخ افراطی وهّابی معتقد است فهماندن این موضوع (مسلمان نبودن ایرانی‌ها) به تمام امّت اسلامی، وظیفه علما و طلّاب علوم دینی می‌باشد و تمام افراد امّت اسلامی، چه زن‌ها و چه مردها این وظیفه را بر دوش دارند و باید برای وضوح این امر، برای سایر ملّت‌های مسلمان تلاش کنند!

تبریك انهدام حرمین عسكریین(ع)
شیخ ناصر العمر از جمله مفتی‌هایی بود که پس از انهدام حرم امامین عسکریین(ع) در «سامرّاء» این جنایت را به دیگر مفتیان سعودی و اهل سنّت تبریک گفت.
پس از انفجار حرمین شریفین امام هادی و امام حسن عسکری(ع)، دفتر وعظ و ارشاد وابسته به «دانشکده امام‌بن سعود وهّابی» نیز كه به شیخ عمر نزدیك است، به ترویج فتواهای ابن‌حبرین، ناصر العمر، سفر الحوالی، بارک، الحربی و علمای دیگر وهّابی برای نابودی سایر ضریح‌ها و مرقدهای مقدّس شیعیان پرداخت. همچنین گفته می‌شود عوامل این دفتر، تاکنون در ده‌ها عملیات وهّابیون تکفیری در شهرهای «عراق» که به نابودی و انفجار مرقدهای اولیا و فرزندان رسول اکرم(ص) منجر شده، دست داشته‌اند.
منابع آگاه نزدیک به دانشگاه محمّدبن سعود كه ناصر العمر نیز در همان جا درس خوانده و استاد می‌باشد، می‌گویند: شماری از طلّاب در طول چند سال گذشته از کلاس‌های درس غیبت کرده و اقدام به پیوستن به مجموعه‌های تروریستی در عراق کرده‌اند؛ به گونه‌ای که نام تعدادی از آنها در لیست کشته‌های درگیری‌های عراق به چشم می‌خورد.

وجوب انهدام حرم امام حسین(ع)، حضرت ابالفضل(ع) و حضرت زینب(س)
ناصر العمر به همراه برخی مفتیان مهمّ دیگر وهّابی، با صدور فتاوایی، خواستار انهدام مراقد مطّهر امامان شیعه(ع) شده بودند. در بخشی از این فتاوا که از حرم امامان شیعه(ع) به عنوان بت‌هایی یاد کرده که باید با خاک یکسان شود، آمده است: حسین از شرک شیعیان به دور است؛ امّا حرم او باید به عنوان اصلی‌ترین نماد شرک در عراق ویران شود. در همین راستا، نیروهای امنيّتی عراق نقشه‌های تروریستی برای تعدّی به ضریح امام حسین(ع) و حضرت عبّاس‌بن علی(ع) و ضریح امام علی(ع) را کشف كردند. گفته می‌شود حمله به مقبره حضرت زینب(س) نیز در دستور كار تروریست‌ها بوده است.

شیعه‌ستیزی
پایگاه توهین به مقدّسات شیعیان
ناصربن سلیمان العمر سایتی را به نام المسلم نت (http://almoslim.net/) دارد که در آن، به تمامی مقدّسات شیعه اهانت کرده و با عباراتی بسیار سخیف، سعی در تشویش اذهان و تخریب وجهه شیعیان در میان دیگر مذاهب اسلامی دارد.
وی که به تندروی مشهور است، ادّعا كرده که دو موضوع مهم و خطرناك در جهان اسلام وجود دارد كه مسلمانان باید با تأمّل بیشتری به آنها بنگرند؛ اوّلی افكار لیبرالی و لائیك می‌باشد و دومی كه بسیار خطرناك‌تر است، نفوذ ایرانی‌ها در بین مسلمانان جهان اسلام می‌باشد كه باید با این دو مبارزه شدید و فقیهانه‌ای صورت گیرد! وی در ادامه، تأكید كرده است كه «ایران»، كشوری مجوسی است؛ نه شیعه!!!

شیعیان از آنفولانزای خوکی خطرناک‌ترند!
پایگاه الکترونیکی مسلم که ریاست آن را ناصر العمر برعهده دارد، همواره مقالات تندی علیه شیعیان منتشر می‌كند كه از جمله اینها می‌توان به مقاله‌ای توهین‌آمیز تحت عنوان «إبن‌جبرین و رافضه و آنفولانزای خوکی!» منتشر شده در این پایگاه اشاره نمود.
نویسنده این مقاله، پیروان مذهب تشیّع را به دلیل شکایت از ابن‌جبرین، از ویروس آنفولانزای خوکی خطرناک‌تر می‌داند. ابن‌جبرین از چهره‌های سرشناس وهّابیت در عربستان سعودی، چند سال پیش با صدور فتوایی جنجال‌برانگیز، به قتل رساندن شیعیان را به دلیل کافر بودن، جایز دانسته بود. از همین‌رو، وی زمانی كه برای درمان به «آلمان» سفر کرده بود، از سوی تعدادی از شیعیان عراقی مقیم آلمان، مورد شکایت و اعتراض قرار گرفت.
در واکنش به این شکایت از ابن‌جبرین، نویسنده مقاله، شیعیان را اربابان ترور خواند و آنان را به نسل‌کشی پیروان واقعی اسلام متّهم نمود. نویسنده در ادامه مقاله توهین‌آمیز خود، شیعیان را افرادی نادان خوانده و گفت: رافضی‌ها اهل کذب، دروغ، خیانت، فسق و فجور هستند.
آنان مانند منافقانند. وی در ادامه، بدون اشاره به ظلم و ستم و سرکوب شیعیان توسط خاندان آل‌سعود و رفتار نیروهای امنیّتی عربستان سعودی و اعضای هیئت امر به معروف و نهی از منکر سعودی گفت: ما چندی پیش در شهر «مدینه منوّره» شاهد آشوبگری‌های آنان در نزدیکی قبر پیامبر(ص) و در نزدیکی بقیع بودیم. آنان همیشه به دنبال آشوب و خرابکاری هستند.

متن فتوای شرم‌آور ناصر العمر در برخورد با شیعیان
شیخ ناصر العمر در پاسخ به یک استفتاء مبنی بر راهکارهای مقابله با شیعیان، مطالبی دهشتناک بیان کرد که حکایت از اوج توحّش مکتب تکفیری وهّابیت و اوج دشمنی و خصومت و كینه وی نسبت به تشيّع دارد.
در این استفتاء آمده است: همان‌طور که می‌دانید، خطر رافضی‌ها، از خطر یهودی‌ها و نصرانی‌ها برای اسلام بیشتر است و ما چگونه می‌توانیم برای نجات اسلام، خطر رافضی‌ها را کنترل نماییم؟
شیخ عمر در پاسخ می‌نویسد:
در ابتدا باید بدانیم که شیعیان، جز با یک حکومت اسلامی جهادی ریشه‌کن نمی‌شوند. آنان بعد از برپایی حکومت اسلامی، دو راه دارند: یا اینکه اسلام را بپذیرند! یا اینکه سر بریده شوند. اگر اصرار کردند بر مذهب خود باقی بمانند، با آنها باید این‌چنین برخورد کنید:
اوّل: همه شیعیان را چون سر بریدن گوسفند، سر ببرید تا خون، سر تا پای آنها را فرا بگیرد و چه منظره بدیعی است زمانی‌که تو می‌بینی اجساد شیعیان در دریایی از خون شناور است و صدای امواج خون رافضی، گوش‌هایت را نوازش می‌دهد و جنازه‌هایشان، چشم‌هایت را به وجد می‌آورد؛
دوم: زنان آنها را به اسارت ببرید و در میان رزمندگان به صورت عادلانه تقسیم کنید؛
سوم: کودکان شیعه را به فراگیری تعلیمات اسلامی صحیح وا دارید و توحید و عقیده را به آنها آموزش دهید و به آنها آموزش‌های نظامی دهید تا در فتوحات اسلامی از آنها استفاده شود؛
چهارم: معابد و ضریح‌های شرک‌آلود شیعه را نابود و ویران کنید؛
پنجم: خانه‌های آنها را تفتیش کنید و کتاب‌های شرک‌آلود آنها را از بین ببرید؛
ششم: روز عاشورا را جشن بگیرید و شیعیان را مجبور کنید در آن شرکت کنند؛
هفتم: آنها را مجبور کنید کودکان خود را با اسم‌هایی مانند معاویه، یزید، عایشه، حفصه و ... نام‌گذاری کنند؛
هشتم: باید به امامانی که ادّعا می‌کنند، رهبرشان هستند، مانند خمینی، سیستانی و ... توهین نموده و از آنها بیزاری جویند.

مساجد و حسینیه‌های شیعیان را تخریب كنید
ناصر العمر از چهره‌هایی است كه در عمده همایش‌های ضدّایرانی و ضدّشیعی در عربستان شركت كرده و از برگزاركنندگان و حامیان چنین همایش‌هایی است.
در همایشی ضدّشیعی كه چندی پیش در «ریاض» با عنوان «مملکت ما ... وحدت ما» با حضور امیران برخی از مناطق عربستان، چهره‌های سیاسی و مفتیان سلفی از جمله صالح الفوزان، عبدالله‌بن جبرین و برخی از چهره‌های مشهور ضدّشیعی دیگر برگزار شد، ناصر العمر نیز حضور داشت و به سخنرانی علیه شیعیان پرداخت. علمای تندروی وهّابی در این همایش، به چند جمع‌بندی رسیدند:
اوّل: نباید به شیعیان اجازه داد تا سمت‌های مهمّی را در کشور به دست گیرند؛
دوم: باید قربه الی الله! با فرزندان شیعه در دانشگاه‌ها سخت‌گیری کرد؛
سوم: در صورت لزوم، حتّی کشتار شیعیان واجب است!؛
چهارم: بر لزوم دوری از شیعیان تأکید شود و شیعیان را خطر اصلی برای عربستان دانست؛
پنجم: هیئت حاکمه کشور عربستان، شیعیان مقیم مناطقی چون القطیف، مدینه منوّره و «نجران» را به اسلام (اندیشه سلفی) دعوت کنند و در صورتی که نپذیرفتند، آنان را برای پذیرش اندیشه سلفی مجبور نمایند!؛
ششم: نباید به شیعیان اجازه داد تا در مساجد نماز بخوانند. باید با آنان برخورد شدید داشت!
ناصر العمر در این همایش به طور مشخّص خواستار برخورد با شیعیان عراق، ممانعت از حجّ شیعیان، تخریب مساجد و حسینیه‌های آنان و همچنین جلوگیری از انتشار كتاب، روزنامه یا مجلّاتی که شیعیان در نگارش آن نقش دارند، تعطیلی دادگاه شیعیان در منطقه «القطیف» و جلوگیری از مشغول شدن شیعیان در مشاغلی چون مشاغل امنيّتی، بهداشت و درمان شد. وی در پایان اظهار داشت: نباید اجازه داد شیعیان در هیچ مقطعی به تدریس مشغول باشند.

وجوب دشمنی با حزب الله
العمر در فتوایی اعلام كرده است كه دشمنی با حزب‌الله بر همگان واجب است؛ زیرا آنها دشمنان همیشگی اهل سنّت بوده‌اند. وی همچنین از عملیات مستمرّ تروریست‌ها و افراد مسلّح علیه آنچه آن را ماشین کفر و ظلم نظام‌های «سوریه» و ایران خواند، ستایش کرده است.

شیخی كه حزب‌الله را حزب‌اللّات نامید
پس از پیروزی حزب‌الله در جنگ 33 روزه علیه رژیم صهیونیستی در سال 2006 م. هرچند كه این پیروزی حتّی بسیاری از مخالفان حزب‌الله، به ویژه از میان سلفی‌ها را به تحسین یا دست‌كم سكوت واداشت؛ امّا العمر همچنان بر طبل مخالفت با حزب‌الله كوبید.
وی كه حزب‌الله را حزب اللّات (حزب الشّیطان) نامید، گفت: حزب‌الله به نمایندگی از اهل سنّت در «فلسطین» مقاومت نمی‌كند، بلكه حزب‌الله ابزاری است در دست سپاه پاسداران ایران. وی در «شبكه الجزیره» تصریح كرد: اسرائیل، «آمریكا» و ایران، دشمنان امّت اسلامی هستند.

برای پیروزی حزب‌الله دعا نكنید
در جنگ 33 روزه حزب‌الله علیه دشمن صهیونیستی، ناصر العمر فتوا داد كه: دعا برای پیروزی حزب‌الله یا ارائه هرگونه كمك به این حزب در جنگ با اسرائیل حرام است.

ردّ هرگونه سازش با شیعیان
شیخ ناصر العمر، با تأكید بر سازش‌ناپذیری تشيّع و تسنّن، به شدّت سازش و مصالحه شیعه و سنّی را مورد حمله قرار می‌دهد.
وی در این باره اظهار داشته است كه: اختلافات ما با روافض (شیعیان) فقط به مباحث فرقه‌ای محدود نمی‌شود. اختلاف ما، در مورد مسائل بنیادین و اساسی دینی است؛ نه بخش‌هایی از دین. درواقع، هیچ نقطه مشتركی بین ما و شیعیان وجود ندارد. العمر همچنین در همایش گفت‌وگوی مذاهب كه در ژوئن 2003م. در ریاض برگزار شد، از شركت‌كنندگان خواست روافض (شیعیان) را به اسلام واقعی و پیروی از شیوه اهل سنّت دعوت كنند.

مخالفت با قیام حوثی‌ها
العمر از جمله علمای وهّابی بود كه به مخالفت با قیام حوثی‌ها علیه دولت «یمن» در سال 2009-2010م. برخاست و به همراه برخی علمای وهّابی در بیانیّه‏ای فتنه‌انگیز، با حمله به شیعیان یمن، از درگیری مبارزان الحوثی با دولت یمن انتقاد کرد. در این بیانیّه ایران به عنوان مسئول این درگیری‏ها معرّفی گردید.
این در حالی بود كه عربستان برای سرکوب قیام حوثی‌ها در یمن مداخله نموده و از دولت یمن پشتیبانی به عمل آورد و این علمای وهّابی نه به ایران، بلكه باید به آتش‌افروزی‌های سعودی‌ها اعتراض می‌كردند. در این بیانیّه همچنین از مسلمانان خواسته شده بود كه جلوی انتشار مذهب رافضی گرفته شده و تدابیر امنیّتی، رسانه‏ای و تبلیغی موردنظر، جهت این کار پیش‏بینی شود.

تظاهرات‌ در بحرین حرام
شیخ عمر، انقلاب «بحرین» را یك حركت رافضی می‌داند. وی تظاهرات‌كنندگان را خائنان و مزدورانی می‌داند كه می‌خواهند بحرین را به ایران واگذار كنند. وی از موضع «تركیه» در قبال حوادث بحرین تشكّر می‌كند؛ زیرا معتقد است تركیه یك كشور اهل سنّت است و در نتیجه پیشنهاد می‌كند كه ما باید روابط خود با كشورهای سنّی را افزایش دهیم. وی همچنین حزب الله را مورد انتقاد شدید قرار می‌دهد. ناصر عمر تلاش می‌كند تا انقلاب بحرین را انقلابی فرقه‌گرایانه و محدود به شیعیان معرّفی نماید.

ایران‌ستیزی
توهین به امام خمینی(ره)
شیخ ناصر با حمله به انقلاب اسلامی ایران و بنیان‌گذار آن، ایرانیان را متّهم می‌كند كه تشيّع را بهانه‌ای برای فریب دادن مسلمانان قرار داده‌اند؛ همان‌گونه كه شیعیان، عشق به اهل‌بیت(ع) را بهانه‌ای برای نشر افكارشان مورد استفاده قرار می‌دهند! وی در سخنانی عجیب می‌گوید: انقلاب ایران، اسلامی نبود؛ زیرا آقای خمینی، با هواپیما از «فرانسه»، به عنوان یك كشور كافر وارد ایران شد و ایران در واقع مزدور غرب و آمریكا است!!!

تهمت آتش‌پرستی به ایران
ناصر العمر در جدیدترین اظهارات ضدّایرانی خود اعلام کرد که حکومت ایران یک حکومت شیعه نیست و در واقع، مجوس یا همان آتش‌پرست است. بنابراین نفوذ در چنین کشوری، خطرناک می‌باشد.
ناصر العمر که از اساتید دانشگاه‌های به اصطلاح شریعت اسلامی است، درباره ایدئولوژی و تفکّرات کشور ایران گفت: آنها تفکّری لائیک دارند و قصد منحرف کردن دین را در سر می‌پرورانند؛ بنابراین ما باید در این مسئله بسیار دقّت کنیم و نگران باشیم.
او در ادامه ادّعاهایش افزود: حکومت ایران هیچ ربطی به مذهب شیعه ندارد. آنها مجوس و آتش‌پرست هستند و می‌خواهند با نفوذ خود به کشورهای اسلامی، دوباره امپراتوری آتش‌پرستان را در منطقه به راه بیندازند و کشورهای اسلامی را به دوران جاهلیّت برگردانند.

حرام بودن رابطه با ایران
شیخ ناصر عمر عادّی‌سازی روابط برخی كشورهای عربی با حكومت مجوسی ایران كه اهل سنّت را می‌كشد، رد كرد. وی در كلاس درس خود كه در «مسجد خالدبن الولید» در ریاض برگزار می‌شود، نسبت به خطر ایران بر اسلام و مسلمانان هشدار داد و گفت: ایران تلاش می‌كند به كشورهای عربی و اسلامی نزدیك شده و برای تحقّق اهداف استعماری خود، مذهب تشيّع را گسترش دهد. وی اشاره نمود: ایجاد روابط با ایران به بهانه‌های سیاسی، مسئله باطلی است.

مفتی دربار
حرام بودن تظاهرات‌ در عربستان سعودی
پس از آغاز بیداری اسلامی در جهان عرب و سرنگونی چندین حاكم خودكامه، شعله‌های تظاهرات و اعتراض به عربستان سعودی نیز كشیده شد و می‌رفت كه پایه‌های این حكومت استبدادی را دچار فروپاشی نماید؛ امّا در این میان، برخی علمای درباری با دادن فتوا، هرگونه تظاهرات در عربستان سعودی را حرام دانستند.
در این میان، ناصرالعمر چهره برجسته‌ای بود كه فتوا داد: تظاهرات‌ها در عربستان سعودی به دلیل مفاسدی كه به همراه دارد، حرام است؛ به ویژه آنكه سكولارها و روافض (شیعیان) از آن، سوء استفاده می‌كنند ... عربستان بر كلمه توحید اجتماع كرده است و سكولارها و روافض می‌خواهند این اجماع را بر هم زنند.

ترویج فحشا
فراتر از جهاد نكاح‌؛ جهاد نكاح با محارم
ناصر عمر در شبکه ماهواره‌ای «وصال» که نزدیک به گروه‌های تکفیری تندرو در «سوریه» است، از انتقادات وارده به فتوای جهاد نکاح گله کرد و گفت: برخی افراد، انتقادات شدیدی را به فتواهایی دارند که به برادران مجاهد، اجازه جهاد نکاح می‌دهد؛ امّا جالب است که کسی، کشتار صورت گرفته توسط سوریه را به یاد نمی‌آورد و از آن گله‌ای نمی‌کند.
وی همچنین ایران و سوریه را به جنایت‌های اخیر در سوریه متّهم کرد و گفت: این دو کشور در تلاش برای تشکیل و پر رنگ کردن هلال شیعی هستند و تمایلی ندارند که سنّی‌ها در منطقه، نقشی را ایفا کنند. ناصر العمر در ادامه اظهار داشت که: مجاهدان در سوریه می‌توانند در غیاب زنان مجاهد نامحرم، با محارم خود ازدواج کنند.
او اعلام کرد اگر دسترسی به نامحرم آسان نباشد، مجاهدان می‌توانند با محارم و خواهران خود عقد نکاح داشته باشند. پیش از این، او از اسارت زنان شیعی و توزیع آنها بین مجاهدان سخن گفته بود.
در همین راستا، سایت «خبر پرس سوریه» اعلام کرد که از اوایل این هفته، جنگجویان تروریست وابسته به «جبهه النصره» به فتوای ناصر العمر عمل کرده و جهاد نکاح با محارم را آغاز کرده‌اند.
گفتنی است پس از صدور این فتوا، نکاح با محارم به شکل وسیعی از سوی جبهه النصره در حال اجراست. بر اساس برخی گزارش‌ها، در تعدادی از مناطق تحت تسلّط تروریست‌ها، این افراد مرتکب جنایات و رسوایی‌هایی بسیاری با خواهران و مادران خود شده‌اند؛ به نحوی که هیچ‌کس آن را باور نمی‌کند؛ دلیل آنها این است که بیشتر زنان جهاد نکاح از این مناطق فرار کرده‌اند و با شدّت گرفتن جنگ و افزایش قتل و کشتار، دیگر زنی به این مناطق نمی‌آید.

صادرات فاحشه به سوریه!
چندی قبل، گروه بسیاری از زنان، از شمال «آفریقا» و «چچن» برای ادای این فریضه تاریخی و شرعی، وارد خاک سوریه شدند، به دنبال فتوای مفتی‌های وهّابی درباره جهاد نکاح، تعداد نود زن چچنی از «انگلیس» و دیگر شهرهای اروپایی عازم «استانبول» شده تا به سوریه اعزام شوند.
این زنان از طریق فرودگاه استانبول به شهر مرزی «هاتای» رفته و از طریق مرزهای زمینی وارد سوریه شده و به گروه‌های سلفی پیوسته‌اند.
چندی پیش نیز از «تونس» خبر رسیده بود که برخی گروه‌های تروریستی که علیه نظام سوریه شورش مسلّحانه کرده‌اند، با فتوای یک مفتی وهّابی دختران و زنان مطلّقه تونسی را به «جهاد نکاح» در سوریه تشویق می‌کنند. این فاجعه به حدّی گسترش یافت که وزیر کشور تونس مدّعی شد از سه هزار زن مجاهده جهاد نکاح، هزار نفر آنها باردار به وطنشان بازگشتند. در همان زمان، خانواده‌های تونسی نیز اعلام کردند که دختران نوجوانشان، داوطلبانه به سوریه سفر کرده‌اند تا نیازهای جنسی شورشیانی را که با نیروهای نظامی سوریه می‌جنگند، برطرف سازند.
علمای تکفیری وهّابی در جهت آتش‌افروزی میان مسلمانان و دامن زدن به تفرقه و جنگ شیعه و سنّی و اعلام جهاد علیه مقاومت، در راستای نقشه‌های شوم دشمنان امّت اسلامی گام برمی‌دارند.
در همین راستا، با صدور فتوایی عجیب، از دختران و زنان عرب خواسته شده تا برای جهاد نکاح، یعنی تن‌فروشی به جنگجویان مسلّح به سوریه سفر کنند. بر اساس این فتوا، حتّی زنان شوهردار هم اجازه دارند که برای جهاد نکاح به سوریه بروند.
بر اساس گزارش «الخبر»، بعد از اینکه سفر شورشیان سوری به خارج از این کشور، برای مرخّصی و تمتّع جنسی منع شده، تعداد زیادی از این گروه‌ها و فرماندهان میدانی آنها اعتراض کرده و خواستار حلّ مشکلات جنسی شورشیان شده‌اند.
در همین راستا، یکی از افسران ارتش آزاد به نام أ.س. که ارتباطی قوی با دستگاه جاسوسی ترکیه دارد، به این کشور سفر کرده و در یکی از شهرهای معروف آن، نشستی را با مدیر یکی از شبکه‌های روسپی‌گری در کافه‌های ترکیه داشته است. این شبکه بیش از صد و پنجاه روسپی در اختیار دارد.
در این نشست، دو طرف توافق کردند که برای مرحله اوّل، سی و سه روسپی به مدّت یک ماه به سوریه اعزام شوند و به صورت متناوب، این زنان تغییر کنند؛ ‌البتّه نرخ فعّالیت‌های جنسی این روسپی‌ها در سوریه، بسیار بیشتر از ترکیه است تا آنها تشویق به حضور در این کشور شوند. قرار است برای هر فعّالیت جنسی، از این روسپی‌ها بین دویست تا پانصد دلار هزینه شود؛ البتّه نیمی از این مبلغ به مدیر این مرکز تعلّق خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، این افسران ارتش آزاد، مبلغ بیست هزار دلار به عنوان پیش‌پرداخت به مدیر این مرکز داده و قرار است همین مقدار نیز بعد از مرحله یک ماهه اوّل پرداخت شود.
بعد از این توافق، افسر ارتش آزاد با عناصر جاسوسی ترکیه به توافق رسیده که این دختران را وارد سوریه کند. وی پنج هزار دلار نیز بابت این اقدام به سازمان جاسوسی ترکیه پرداخت کرده است و این دختران، به این ترتیب وارد سوریه شده و بین فرماندهان گروه‌ها تقسیم شده‌اند.

جهاد زنای ناصر العمر با خواهرش
به ادّعای رسانه‌های شیعی عراقی، شیخ وهّابیت ناصر العمر نیز از خواهرش درخواست ادای فریضه جهاد نکاح کرده و خواهرش به تقاضای او جواب مثبت داده است.

جهاد لواط و استمنا!
اعضای گروهک شبه نظامی جبهه النصره رسماً اعلام کرده‌اند، به فتوای مفتی سلفی ایمان دارند و آن را به اجرا درخواهند آورد.
تروریست‌های تکفیری با استناد به این فتوا، اعلام کرده‌اند که امروز آنها از نظر دینی این حق را دارند با محارم خود نزدیکی کنند و خداوند، گناهی را برای آنان و نزدیکانشان ثبت نخواهد کرد؛ زیرا این امر، توسط شیخشان حلال شده است.
خبرها حاکی از آن است که فتوای ناصر العمر، تنها پرده از این عمل ناشایست و خلاف اخلاق برداشته و این عمل، از مدّت‌ها پیش در میان اعضای این گروه مرسوم بوده است تا آنجا که برای کودکانی که از این ارتباط به دنیا آمده‌اند، مشکلاتی از نظر هویّت و ... به وجود آمده است.
لازم به ذکر است، فتواهای عجیب، تنها محدود به جهاد نکاح و ازدواج با محارم نمی‌شود و این افراد، با استناد به رأی و حکم شیوخ سلفی، نظیر جهاد لواط و جهاد نکاح النّفس فحشا را در سرزمین «شام» گسترش می‌دهند. اینها قائلند که با لواط هم شخص بهشتی می‌شود.

نسخه کشف عورت برای پیروزی بر شیعیان
ناصر العمر، به مریدان خود توصیه کرد:
اگر نیروهای مجاهد در عراق و شام گرفتار شیعیان شدند، بهتر است برای رهایی از آنان (شیعیان) کشف عورت کنند؛ زیرا عمروعاص این کار را جلوی پیشوای شیعیان، علی(ع) انجام داد و جان خود را نجات داد.
وی خطاب به تروریست‌هایی که در سوریه و عراق علیه دولت‌های این دو کشور شورش کرده‌اند، تأکید کرد: بر شما رزمندگان مجاهد واجب است که جلوی رافضی‌ها کشف عورت کنید تا بتوانید جان خود را نجات دهید.

مسائلی برای زنان
• رانندگی حقّ زن نیست؛ هركس جز این بگوید، منافق و بی‌دین است.
ناصر العمر در ویدیویی که در اینترنت نیز منتشر شد، همه کسانی را که خواستار صدور مجوّز برای رانندگی زنان هستند و آن را ترویج و تشویق می‌کنند، به بی‌دینی و نفاق متّهم كرد.
این در حالی است که یوسف القرضاوی، سلمان العوده، محسن العواجی، عائض القرنی، محمّد القحطانی و محمّد آل‌زلفه (که همگی از مبلّغان و شیوخ مشهور وهّابی هستند) برای زنان، حقّ رانندگی قائل هستند و این کار را حقّ زنان می‌دانند؛ امّا ناصر العمر معتقد است هرکس خواستار صدور مجوّز رانندگی برای زنان سعودی باشد، وابسته به جریان‌های بی‌دین، لیبرالیسم و منافق است.

ماه‌عسل حرام
ناصر العمر زن و مردی را كه تازه ازدواج كرده‌اند، از رفتن به ماه عسل برای تفریح و گردش بر حذر می‌دارد؛ زیرا معتقد است زن و مرد در این سفر، گناهانی را مرتكب می‌شوند كه زیان‌آور و خطرناك است و این یك بدعت عجیب محسوب می‌شود.

منابع
http://www.asremrooz.ir/vdcfiedcaw6de.giw.html
http://vahabiat.porsemani.ir/content/
http://www.mohakeme.com/index.php.
http://www.shia-news.com
http://bootorab.org/?p=3663
http://www.yjc.ir/fa/news/4488352/
http://syrianarmyfree.com/vb/showthread.php?t=48607
http://ar.wikipedia.org/wiki/
http://www.alhejazi.net/qadaya/0312202.htm
http://www.aawsat.com/details.asp?section
https://www.paldf.net/forum/showthread.
http://www.alsharq.net.sa/2012/03/25/183084
http://travel.maktoob.com/vb/travel22979/
http://shia-online.ir/article.asp?id=30451
http://www.shia-leaders.
http://www.sonnat.net/article.asp?id=4817

نوشتن نظر